Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

30 mln zł na inwestycje w powiecie

Z inicjatywy Starogardzkiego Klubu Biznesu - Związku Pracodawców w Starostwie Powiatowym w Starogardzie Gdańskim zorganizowano spotkanie w sprawie projektu budżetu i przyszłorocznych inwestycji. Okazuje się, że będzie ich sporo, dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych przez powyższy samorząd.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

30 mln zł na inwestycje w powiecie

 2016-12-02 10:54 
Sebastian Dadaczyńskimoje artykuly

Z inicjatywy Starogardzkiego Klubu Biznesu - Związku Pracodawców w Starostwie Powiatowym w Starogardzie Gdańskim zorganizowano spotkanie w sprawie projektu budżetu i przyszłorocznych inwestycji. Okazuje się, że będzie ich sporo, dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych przez powyższy samorząd.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele SKB - ZP, m.in. wiceprezesi tej organizacji Mariusz Szwarc i Jerzy Suchomski, dyrektor biura Edward Sobiecki oraz władze powiatu, które reprezentowali: wicestarosta starogardzki Kazimierz Chyła i członek zarządu powiatu Patryk Gabriel. W pierwszej części spotkania przedstawiono założenia przyszłorocznego budżetu powiatu. W sumie opiewa on na 145 mln zł, z czego 30 mln zł trafi na inwestycje, czyli 20 proc.

 

- To budżet prorozwojowy. Zależało nam na tym, aby zrealizować duże ważne inwestycje, oczekiwane przez mieszkańców naszego powiatu - powiedzieli Kazimierz Chyła i Patryk Gabriel.

 

Władze powiatu podkreślały, że na poszczególne zadania inwestycyjne udało się im pozyskać środki zewnętrzne, głównie unijne. Wykonana zostanie termomodernizacja dziesięciu obiektów użyteczności publicznej. Utworzone będą też dwa centra kształcenia ustawicznego w Starogardzie i Bolesławowie. Dodatkowo odnowione będą kolejne szkoły i kilometry dróg na terenie całego powiatu, a także wybudowany zostanie nowy most w Czystej Wodzie niedaleko Czarnocina.

 

- Stawiamy również na rozwój naszego szpitala. W przyszłym roku nastąpi kompleksowa informatyzacja placówki. Powstanie także całodobowe lądowisko dla śmigłowca ratowniczego - podkreślały władze powiatu.

 

W przygotowaniu jest także budowa nowoczesnego bloku operacyjnego i modernizacja czterech oddziałów szpitalnych. To główne inwestycje, bo będzie ich znacznie więcej, ale nie sposób opisać wszystkich.


W drugiej części spotkania przedstawiciele SKB - ZP zaprezentowali swoje uwagi, propozycje i pomysły. Podkreślali, że większy nacisk należy położyć na rozwój turystyki. Chwalili wydatki na inwestycje w drogi, chodniki, ścieżki rowerowe i szpital.

 

- Bardzo cieszymy się, że samorząd powiatu stawia na te zadania, które bezpośrednio dotyczą mieszkańców, a jednocześnie mają duży wpływ na lokalną gospodarkę - zaznaczyli przedstawiciele SKB. Dodajmy, że spotkanie przebiegało w bardzo dobrej atmosferze. Świadczy to o dobrej współpracy władz powiatu z SKB.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-19 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu