Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

5 Medali z Mistrzostw Świata Klubu Karate Shotokan

Karatecy z Wejherowskiego Klubu Karate Shotokan pod okiem trenerów Rudolfa Simenaka Piotra Stanulewicza oraz Marię Pieper wywalczyli pięć medali na Mistrzostwach Świata.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

5 Medali z Mistrzostw Świata Klubu Karate Shotokan

 2013-09-30 09:00 

fot. Materiały Prasowe

Ł.Krzemińskimoje artykuly

Karatecy z Wejherowskiego Klubu Karate Shotokan pod okiem trenerów Rudolfa Simenaka Piotra Stanulewicza oraz Marię Pieper wywalczyli pięć medali na Mistrzostwach Świata.

Jak na 15 osobową kadrę to dobry  wynik  tym bardziej że troje zawodników walczyło o trzecie miejsce, ale zabrakło im nieco  szczęścia.

W miniony weekend do  małego  Żukowa zjechało 800 najlepszych  zawodników  z całego świata  by walczyć o tytuły mistrzów i wicemistrzów  świata karate shotokan. W trzy dniowych zmaganiach startowali zawodnicy między innymi z Francji, Ukrainy ,Rosji, Portugalii, Niemiec, Anglii ale również z Kazachstanu, Azerbejdżanu czy Pakistanu.

Wspaniała impreza, która swoją dobrą organizacją i wysokim poziomem startujących zawodników oraz  folklorem z różnych stron świata spowodowała, że były to trzy dni święta sportu.

Zawody były podzielone na konkurencje: kata /odpowiednie ruchy  ułożone w formę walki  z przeciwnikiem / oraz kumite /realna walka z przeciwnikiem na punkty/.

W pierwszej kategorii Mateusz Szklarski zdobył  tytuł wicemistrza świata w kategorii kata 13-14 lat , Patryk Krefft  srebrny medal w kategorii 11-12 lat oraz Szymon Garski  brązowy medal w kategorii kata 18-19 lat.

Aleksander Daszke zdobył  5 miejsce w kategorii kata . Henio Mudlaff  oraz Kamila Szklarska zajęli  czwarte miejsce w Mistrzostwach Świata przegrywając minimalnie wskazaniem sędziowskich  chorągiewek.

Dalszymi  miejscami  w konkurencji kata choć „walką do końca”  mogą się  poszczycić Szymon Pacanowski, Oliwia Wolszlegier ,Zuzia Pacanowska, Kuba Sancewicz, Ryszard Brylowski ,Jakub Drewa, Weronika Szpakiewicz  oraz Kacper Drzymalski  dla których start w tak prestiżowych zawodach jest powodem do dumy.

W konkurencji kumite /swobodna walka/ srebrny medal zdobył Mikołaj Ruda, a brązowy Adrian Necel w kategorii kumite 11-12 lat. Martyna Stanulewicz po wygranej dobrej walce z Ukrainką drugą przegrała 1 punktem i zajęła 4 miejsce w kategorii  kumite 18-19 lat. W  kumite  również startowali Dawid Krefft oraz Wioletta Dymek, która przegrała walkę z utytułowana zawodniczką z Kazachstanu. Pięć medali to dla Karate Shotokan Wejherowo spory sukces tym bardziej zabrakło szczęścia dwum zawodnikom który walczyli o 3 miejsce.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu