Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

500 "Mieszkań Plus" w Gdyni

Około 500 mieszkań na wynajem może w najbliższym czasie powstać w Gdyni w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. To efekt listu intencyjnego podpisanego przez władze miasta i BGK Nieruchomości S.A.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

500 "Mieszkań Plus" w Gdyni

 2016-10-28 11:00 

fot. mat.prasowe

Około 500 mieszkań na wynajem może w najbliższym czasie powstać w Gdyni w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. To efekt listu intencyjnego podpisanego przez władze miasta i BGK Nieruchomości S.A.

List intencyjny zakłada współpracę w celu realizacji projektów inwestycyjnych obejmujących budownictwo mieszkaniowe oraz infrastrukturę społeczną i techniczną. Porozumienie dotyczy nieruchomości wytypowanej przez miasto Gdynia i wstępnie zaakceptowanej do dalszej analizy pod kątem możliwości realizacji inwestycji przez BGK Nieruchomości S.A. – spółkę zależną Banku Gospodarstwa Krajowego, odpowiedzialną za operacyjne przygotowanie i pilotażową realizację programu Mieszkanie Plus.
-To oferta, która jest przygotowywana i realizowana przez BGK Nieruchomości, skierowana jest do niezwykle ważkiej i istotnej z punktu widzenia rozwoju i życia miasta, grupy mieszkańców. Program Mieszkanie Plus daje nowe możliwości młodemu pokoleniu, które nie zawsze posiada zdolność kredytową lub środki finansowe pozwalające racjonalnie planować wydatki na zakup własnego mieszkania. Dzisiaj ta grupa dostaje realną, bardzo konkretną szansę na rozwiązanie swoich problemów mieszkaniowych. – mówił Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Na wskazanej przez Gdynię działce, wielkości 7,09 ha, może powstać około 500 mieszkań na wynajem. Wstępnie brane sa pod uwagę dwa duże tereny w północnych dzielnicach Gdyni, które spełniają kryteria programu.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu