Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Akademia wiedzy o energetyce

Urząd Miasta Olsztyna

Ekociepłownia ma być jedną z ważniejszych inwestycji ostatnich lat w Olsztynie. Podczas poniedziałkowego (22 lutego) spotkania odbędzie się rozmowa o przyszłości energetyki cieplnej w stolicy Warmii i Mazur.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Akademia wiedzy o energetyce

 2016-02-22 11:00 
Urząd Miasta Olsztyna

Urząd Miasta Olsztyna

Ekociepłownia ma być jedną z ważniejszych inwestycji ostatnich lat w Olsztynie. Podczas poniedziałkowego (22 lutego) spotkania odbędzie się rozmowa o przyszłości energetyki cieplnej w stolicy Warmii i Mazur.

Wybór partnera, który wraz z MPEC-em miałby wybudować Ekociepłownię ma się zakończyć w połowie tego roku. Od 2017 trwałaby budowa, a uruchomienie kombinatu powinno nastąpić w 2020 roku. Przy okazji zmodernizowana ma zostać ciepłownia w Kortowie. Inwestycja ma zagwarantować dostawy ciepła mieszkańcom Olsztyna, po roku 2020, gdy jego dostarczania zaprzestanie ciepłownia Michelin.

Powstanie nowego bloku oznaczać będzie również inne niż dotychczas pozyskiwanie ciepła. W kombinacie, który ma zostać zlokalizowany przy ul. Lubelskiej, nośnikiem energii będzie paliwo alternatywne wytworzone w pobliskim Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych.

W poprzednim roku przeprowadzone zostało w Olsztynie badanie, którego celem było poznanie opinii olsztynian, na temat realizowanego projektu. Niemal 58 procent pytanych stwierdziło, że budowa ekologicznych elektrociepłowni, wytwarzających energię z odpadów to dobry pomysł. Natomiast 63 proc. ankietowanych stwierdziło, że nie ma obaw i wątpliwości, związanych z budową takiej instalacji.

Rozmowa o przyszłości energetyki cieplnej zacznie się w poniedziałek (22 lutego) o 17:00 w Parku Naukowo-Technologicznym. Będzie można wówczas usłyszeć o szczegółach olsztyńskiego projektu, o rynku ciepła w Polsce i o tym, czy trzeba bać się termicznego unieszkodliwiania odpadów. Wśród ekspertów są przedstawiciele Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i Politechniki Łódzkiej, Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie, Funduszu Ochrony Środowiska, Instytutu Sobieskiego oraz specjaliści z zakresu ochrony powietrza.

Spotkaniu patronuje Towarzystwo Miłośników Olsztyna.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-19 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu