Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

AleBrowar:splagiatowali nasze piwo

Rzemieślniczy browar AleBrowar z Lęborka skierował do sieci Żabka pismo o zaniechanie nieuczciwej konkurencji. Poszło o sprzedawane w sieci Żabka piwo Alter Beer Polski Chmiel, które według lęborskiego browaru jest plagiatem ich piwa Rowing Jack. Żabka twierdzi, ze etykiety piwa Alter Beer są autorską propozycją agencji reklamowej.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

AleBrowar:splagiatowali nasze piwo

 2014-07-16 13:00 

Rzemieślniczy browar AleBrowar z Lęborka skierował do sieci Żabka pismo o zaniechanie nieuczciwej konkurencji. Poszło o sprzedawane w sieci Żabka piwo Alter Beer Polski Chmiel, które według lęborskiego browaru jest plagiatem ich piwa Rowing Jack. Żabka twierdzi, ze etykiety piwa Alter Beer są autorską propozycją agencji reklamowej.

AleBrowar to pomysł trzech miłośników piwa, dawnych piwowarów domowych, którym udało się założyć własny browar rzemieślniczy. Takie browary, które stają się coraz bardziej popularne warzą piwo metodami rzemieślniczymi, czyli własnoręcznie i bez użycia technologii, które przyspieszają produkcję. Do piwa dochodzi jescze ideologia:
- Oprócz produktu chcemy oferować ideologię – piwną rewolucję. To hasło wyraża sprzeciw dla bylejakości rynku, chęć wyróżnienia się na tle konkurencji oraz negację zasad przyjętych przez branżę. Naszym celem jest też „walka z piwną nudą”. Dlatego będziemy warzyć dużo, różnych stylów piwa, niektóre z nich jako pierwsi w Polsce - zapowiadają twórcy AleBrowaru na swojej stronie internetowej.
Piwa produkowane przez AleBrowar były już kilkakrotnie nagradzane przez specjalistów i mimo tego, ze są dosyć drogie (co przyznają nawet twórcy AleBrowaru) znajdują coraz większe grono nabywców. Śieć Żabka próbowała sprzedawać produkty AleBrowaru już w 2013 roku.
- Odmówiliśmy, bo produkujemy piwa niepasteryzowane o stosunkowo krótkim terminie do spożycia. Zależy nam także na sprzedaży piw w miejsach wyspecjalizowanych, gdzie mogą być one odpowiednio eksponowane i przechowywane. W naszej ocenie sieć Żabka nie mogła zaoferować takich warunków -tłumaczy Bartosz Napieraj z AleBrowaru.
Niedawno na półkach Żabki pojawiło się jednak piwo Alter Beer Polski Chmiel. To piwo produkowane przez spółkę Sulimar z Piotrkowa Trybunalskiego ma etykiety, które wyglądają niemal identycznie jak Rowing Jack AleBrowaru. Według browaru rzemieślniczego z Lęborka Polski Chmiel to zwyczajny plagiat i nieudolna kopia ich piwa. Piwowarzy skonsultowali już sprawę z prawnikami i zareagowali w sposób oficjalny.
- Wysłaliśmy pisma do sieci Żabka i do browaru produkującego Alter Beer Polski Chmiel. Piszemy tam o zaniechaniu nieuczciwej konkurencji i domagamy się wycofania piwa ze sklepów. Na razie nie dostaliśmy żadnej odpowiedzi od odbiorców tego pisma - podkreśla Bartłomiej Napieraj.
Co na to Żabka? Przedstawiciele tej sieci sklepów nie widzą problemu.
- Etykiety i nazwy piw Alter Beer to autorskie propozycje, zatrudnionej do tego celu agencji reklamowej. Nie jest nam wiadome aby projektując etykiety piwa Alter Beer agencja wzorowała się na jakiejkolwiek etykiecie funkcjonującego produktu. Wykorzystanie motywów graficznych jest stosowane przez wiele marek, w Polsce i na świecie - podkreśla Jacek Spychała, dyrektor ds. public relations w sieci Żabka.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu