Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Amberif - wiosna i wanilia

Po raz kolejny mogliśmy poczuć, że Gdańsk jest stolicą mody i bursztynu. Odbyły się XX Międzynarodowe Targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich AMBERIF.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Amberif - wiosna i wanilia

 2015-03-30 15:06 

Po raz kolejny mogliśmy poczuć, że Gdańsk jest stolicą mody i bursztynu. Odbyły się XX Międzynarodowe Targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich AMBERIF.

Przeżyliśmy w Amber Expo inwazję 470 wystawców (z 18 państw) oraz kupców z ponad 50 krajów. Niestety została przyhamowana (z powodów politycznych) rozwinięta współpraca naszego bursztynowego ośrodka z Obwodem Kaliningradzkim. Zwierzyła nam się natomiast Paulina Biniek, gdańska projektantka biżuterii, że 25-lecie pracy twórczej święciła właśnie w muzeum w Kaliningradzie.

 

Wzmocniło się zaangażowanie w bursztynową sztukę Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Prof. Sławomir Fijałkowski, dziekan Wydziału Architektury i Wzornictwa), był inicjatorem i współorganizatorem Gdańskiego Biennale Bursztynu Bałtyku. Pierwsza edycja miała miejsce w Muzeum Bursztynu w Gdańsku. Zaproszenie do udziału przyjęło 24 artystów z 12 krajów. Każdy z nich otrzymał do obróbki bryłki bursztynu. Efekty można oglądać do 26 kwietnia br. na wystawie w Muzeum Bursztynu.

 

Prosto z wernisażu goście udali się na ulicę Warzywniczą 1, gdzie została otwarta siedziba Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-19 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu