Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Andrzej Dolny nowym dyrektorem PODR

fot. PODR

Andrzej Dolny został nowym dyrektorem Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu. Nominację na to stanowisko otrzymał 18 października br. z rąk Ryszarda Zarudzkiego – Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Andrzej Dolny nowym dyrektorem PODR

 2016-10-26 13:33 

Andrzej Dolny został nowym dyrektorem Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu. Nominację na to stanowisko otrzymał 18 października br. z rąk Ryszarda Zarudzkiego – Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

fot. PODR

Andrzej Dolny pochodzi z Chojnic i jest absolwentem Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy (Wydział Zootechniczny).Studia ukończył w 1992 roku, a dyplom uzyskał na podstawie pracy magisterskiej o przeżywalności drobnoustrojów w profilu glebowym. W trakcie studiów przez dwa lata był szefem wydziałowego klubu „Hades” oraz wiceprzewodniczącym samorządu studentów Wydziału Zootechnicznego.

Z doradztwem rolniczym związany jest od początku swojej kariery zawodowej. W styczniu 1993 roku rozpoczął pracę w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Minikowie, a w 1999 roku (w związku z nowym podziałem administracyjnym kraju) w Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Gdańsku.W maju 2006 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Dyrektora Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Gdańsku. Następnie zarządzał Działem Przedsiębiorczości Wiejskiego Gospodarstwa Domowego i Agroturystyki, a w roku 2013 został kierownikiem Biura Powiatowego PODR w Chojnicach.

-Chciałbym, by nasz Ośrodek był w gronie firm cieszących się największym zaufaniem rolników, by stanowił miejsce, gdzie mieszkańcy wsi otrzymają zawsze obiektywną, niezależną i na najwyższym poziomie wiedzę. Chciałbym także, by PODR realizował wizję nowoczesnego rolnictwa zarówno w zakresie technologicznym, jak i w ochronie środowiska i ekologii – podkreśla nowy dyrektor PODR w Lubaniu.

Aleksander Mach, były dyrektor PODR w Lubaniu został odwołany ze swojego stanowiska przez szefa resortu rolnictwa. Decyzja o odwołaniu mogła być bezpośrednio związana z nową formą prowadzenia ośrodków doradztwa rolniczego, które od 20 sierpnia podlegają pod resort rolnictwa. Wcześniej ośrodkami zarządzali marszałkowie województw.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu