Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

BIHAPI szansą dla młodych programistów

W Gdańsku rozpoczęła się druga edycja konkursu BIHAPI (Business Intelligence Hackathon API), poświęconego popularyzacji tzw. otwartych danych dostarczanych m.in. przez administrację samorządową.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

BIHAPI szansą dla młodych programistów

 2015-10-15 15:56 

fot. Pixabay.com

Anna Kłosmoje artykuly

W Gdańsku rozpoczęła się druga edycja konkursu BIHAPI (Business Intelligence Hackathon API), poświęconego popularyzacji tzw. otwartych danych dostarczanych m.in. przez administrację samorządową.

Jest to konkurs mający na celu popularyzację API (Application Programming Interfaces) udostępnianych przez operatorów telekomunikacyjnych i usługi Smart City. BIHAPI zaprasza wszystkich programistów (małe i średnie przedsiębiorstwa, przedsiębiorców, studentów i osoby indywidualne) do tworzenia nowych, innowacyjnych aplikacji, systemów i usług przy użyciu Telco, interfejsu komunikacyjnego Web API, konceptu Open Data i standardu WebRTC.


Twórcy najciekawszych aplikacji wygrać mogą nawet 24 tys. zł, nie licząc 1 mln zł przeznaczonego na wsparcie wybranych w procedurach konkursu kilkorga uczestników. Jest też specjalna nagroda Prezydenta Gdańska za program, który najlepiej przysłuży się mieszkańcom naszego miasta.Konkurs organizuje firma Orange. Uczestniczą w nim samorządy miast: Gdańska, Warszawy, Krakowa i Poznania. Konkurs łączy trzy niezależne obszary: otwarte dane udostępniane przez samorządy, Internet, oraz API (Aplikacyjne Interfejsy Programistyczne) ICT. Domeny te stanową unikalne, niewyczerpane źródła informacji, a połączenie ich na płaszczyźnie społecznej otwiera nowy rozdział w dziedzinie komunikacji. Idea konkursu kładzie duży nacisk na młodych kreatywnych polskich programistów tak, aby mogli rozwijać się w Polsce, zakładając swoje firmy w ekosystemie stworzonym przez sektor samorządowy przy wsparciu sektora prywatnego.

W Gdańsku 13 października br. w konferencji zapowiadającej konkurs uczestniczyli:zastępca prezydenta Gdańska - Piotr Grzelak,przedstawiciel Politechniki Gdańskiej - dziekan Krzysztof Goczyła,przedstawiciel Black Pearls – dyrektor Wojciech Drewczyński,- przedstawicielka  Pomorskiej

Specjalnej Strefy Ekonomicznej SSE, Izabela Disterheft - dyrektor Gdańskiego Parku Naukowo – Technologicznego,- przedstawiciel Orange Polska- Dyrektor Integracji Technologii i Innowacji – Daniel Piechocki

Następne spotkanie, na które zaproszeni są wszyscy zainteresowani konkursem, odbędzie się 21 października o godz. 17.00 w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Podobne wiadomości

Browar Kociewski

2016-12-22, 09:26

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu