Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Bajkowy mataron z Treflikami

W piątkowe popołudnie 19 sierpnia 2016 o godzinie 17:00 zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnego oglądania polskiego serialu pt. „Rodzina Treflików”. To pierwsza produkcja Studia Trefl i jednocześnie pierwszy polski serial animowany wykorzystujący technologię wydruku 3D. Projekcja maratonu odbędzie się na Sali Trójmiasto w sopockim Hotelu Haffner.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Bajkowy mataron z Treflikami

 2016-08-18 11:00 

fot. Materiał Prasowy

(opr. Karol Pasieka)moje artykuly

W piątkowe popołudnie 19 sierpnia 2016 o godzinie 17:00 zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnego oglądania polskiego serialu pt. „Rodzina Treflików”. To pierwsza produkcja Studia Trefl i jednocześnie pierwszy polski serial animowany wykorzystujący technologię wydruku 3D. Projekcja maratonu odbędzie się na Sali Trójmiasto w sopockim Hotelu Haffner.


„Rodzina Treflików” to nowy polski serial animowany kierowany do dzieci w wieku od 3 do 6 lat. W każdym odcinku mali widzowie poznają perypetie rodziny Treflików – postaci żyjących w świecie balansującym na granicy fantazji, chociaż w wielu aspektach niezwykle podobnym do naszego. 4-letni Treflik i jego o dwa lata starsza siostra Treflinka, żyją w niewielkim domu wspólnie z rodzicami. Pewnego dnia w życiu dzieci pojawia się tajemniczy przybysz z odległej krainy – Mały Wujcio.

Wyglądem przypomina skrzata, ma wiele magicznych mocy, a widzą go tylko najmłodsi. Mały Wujcio staje się ich przyjacielem, a także przewodnikiem po zaczarowanych krainach oraz świecie wartości i emocji. To on pomaga Treflikowi i Treflince w rozwiązywaniu problemów, uczy ich także wartości przyjaźni, tolerancji, szacunku dla innych i uczciwości. Aktualnie na serial składa się 13 odcinków o długości 8 minut każdy. Trwa już produkcja kolejnych 13 epizodów.

Animowany musical

Tytułową rodzinę Treflików tworzą: Mama, Tata oraz dzieci: Treflik i Treflinka, a w codziennych przygodach towarzyszą im Ciocia, sąsiad Robobot, ale przede wszystkim Mały Wujcio – tajemniczy przybysz z odległej krainy, którego widzą tylko dzieci. Radośni bohaterowie w każdym odcinku bajki zabierają najmłodszych w podróż do świata pełnego magii, ale i bliskich, codziennych spraw. Serial promuje przyjazną i otwartą postawę wobec innych, zachęca małych widzów do odkrywania świata i pokazuje, że nowa przygoda może czaić się tuż za rogiem.

Rodzina Treflików, poza tym że zgrana, to na dodatek jest bardzo rozśpiewana i roztańczona. Każdy odcinek serialu zawiera dwie piosenki, które albo stanowią zabawny komentarz do bieżących wydarzeń albo humorystyczne rozwinięcie akcji. Piosenki przybliżają dzieciom różne style muzyczne – od operowych arii, przez poezję śpiewaną po dziecięce kołysanki. – Spokojna narracja, opowieści pozbawione przemocy, wesołe piosenki, sympatyczne postaci, a także pastelowe, przyjemne dla oka barwy sprawiają, że serial „Rodzina Treflików” pozytywnie wpływa na rozwój dziecka – tłumaczy Kazimierz Wierzbicki, założyciel Studia Trefl S.A. – Dołożyliśmy wszelkich starań, aby czas spędzony z Treflikami był radosny, wartościowy i całkowicie bezpieczny.

Tradycyjna technika, nowoczesna technologia

„Rodzina Treflików” to pierwsza polska produkcja animowana na szeroką skalę wykorzystująca technologię wydruku 3D. W ten sposób powstały głowy bohaterów serialu, wiele rekwizytów, ale przede wszystkim wymienne pyszczki lalek. Ich wymiana w trakcie animowania sprawia, że postać stopniowo i bardzo płynnie zmienia miny, a także inaczej wypowiada każdą głoskę. Dzięki zastosowaniu tej technologii możliwe stało się dosyć szybkie wykonanie dużej liczby główek i kopii rekwizytów, np. butów. Ponadto, zakres uzyskanej mimiki twarzy jest znacznie większy niż przy zastosowaniu tradycyjnej, wyłącznie ręcznej techniki wykonania.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu