Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Będą rozmawiać o polityce miejskiej

elblag.eu

Olsztyn, Ełk i Elbląg już wkrótce staną się gospodarzami trzech debat regionalnych. Największe miasta województwa będą centrum dyskusji na temat efektywnej polityki miejskiej.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Będą rozmawiać o polityce miejskiej

 2016-08-29 18:00 
elblag.eu

elblag.eu

Olsztyn, Ełk i Elbląg już wkrótce staną się gospodarzami trzech debat regionalnych. Największe miasta województwa będą centrum dyskusji na temat efektywnej polityki miejskiej.

Samorząd województwa uzyskał dofinansowanie Ministerstwa Spraw Zagranicznych na realizację projektu „Miasta, w których warto żyć…”, którego celem jest promocja osiągnięć miast z województwa warmińsko-mazurskiego. Doskonałą okazją do realizacji tego założenia będą trzy debaty w Olsztynie, Ełku i Elblągu, podczas których samorządowcy i eksperci wymienią uwagi i doświadczenia w zakresie zrównoważonego rozwoju miast.

Miasta na Warmii i Mazurach pełnią ważne funkcje gospodarcze, edukacyjne i kulturowe – mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin. – Ich gospodarze dbają o wysoką jakość życia mieszkańców. Cieszę się, że jako jedyne województwo w kraju uzyskaliśmy dofinansowanie z MSZ na realizację projektu promującego potencjał największych ośrodków miejskich naszego regionu. Jestem przekonany, że planowane debaty stworzą przestrzeń do dyskusji na temat zrównoważonego rozwoju miast Warmii i Mazur.

Wrześniowa olsztyńska debata poświęcona będzie rozwojowi sportu i turystyki. Przewidziana jest dyskusja na temat przygotowania oferty sportowo-rekreacyjnej, która zilustrowana zostanie przykładami konkretnych działań – budową infrastruktury sportowo-rekreacyjnej nad jeziorem Ukiel, organizacją międzynarodowego turnieju Grand Slam czy tajemnicą sukcesu projektu „Olsztyn Aktywnie”. Na początku października w Ełku zbiorą się natomiast samorządowcy i specjaliści zaangażowani w działania na rzecz rewitalizacji. Przedstawienie różnych form społecznej i infrastrukturalnej odnowy miast pozwoli na rozmowę o wzroście innowacyjności i konkurencyjności Warmii i Mazur. Z kolei z dyskusją o ekonomii społecznej przeniesiemy się w pierwszych dniach listopada do Elbląga, gdzie uczestnicy projektu zapoznają się z najlepszymi praktykami i działaniami promującymi rozwój tej szczególnej gałęzi działalności gospodarczej.

Znaczącym punktem każdego spotkania będzie przedstawienie międzynarodowych projektów realizowanych przez podmioty z Warmii i Mazur. W każdej z debat wezmą również udział samorządowcy i eksperci z zagranicy – Danii, Francji i Włoch. Rozmowy na temat korzyści płynących z organizacji przedsięwzięć we współpracy z partnerem z zagranicy pozwolą pokazać zaangażowanie lokalnych podmiotów w budowanie samorządności i wzmacnianie społeczeństwa obywatelskiego. Udział partnerów z zagranicy będzie okazją do promocji regionu i wymiany dobrych praktyk.

Projekt realizowany jest przez Departament Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego w ramach konkursu MSZ „Wsparcie wymiaru samorządowego i obywatelskiego polskiej polityki zagranicznej 2016”. Całkowita wartość projektu to blisko 115 tys. zł.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu