Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Będą zmiany na dworcu PKP w Gdyni

Na peronach dalekobieżnych dworca w Gdyni brakuje wyświetlaczy

Dworzec na stacji Gdynia Główna po remoncie jest ładny i estetyczny, ale część pasażerów narzeka na jego funkcjonalność. Pisaliśmy o tym wcześniej, teraz PKP odpowiada na zastrzeżenia naszych Czytelników.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Będą zmiany na dworcu PKP w Gdyni

 2012-08-02 06:00 
Na peronach dalekobieżnych dworca w Gdyni brakuje wyświetlaczy

Na peronach dalekobieżnych dworca w Gdyni brakuje wyświetlaczy

( fot. Andrzej J. Gojke )

Waldemar Gabismoje artykuly

Dworzec na stacji Gdynia Główna po remoncie jest ładny i estetyczny, ale część pasażerów narzeka na jego funkcjonalność. Pisaliśmy o tym wcześniej, teraz PKP odpowiada na zastrzeżenia naszych Czytelników.

 

Zabytkowy dworzec został oddany do użytku na początku czerwca. Przywrócono jego historyczny charakter, wprowadzając jednocześnie rozwiązania zapewniające nowoczesne standardy obsługi podróżnych. Nie wszyscy z wprowadzonych zmian są jednak zadowoleni. Na zastrzeżenia części pasażerów na naszych lamach odpowiada PKP.

1. Wejścia na perony są węższe niż przed remontem.
- Projekt remontu peronów jest zgodny z przepisami budowlanymi.

2. Nie ma wjazdów na schodach dla wózków.

- Przy każdym peronie będzie winda, którą będzie można zwieźć wózek.

3. Na peronach brakuje przede wszystkim wyświetlaczy z informacją, gdzie i kiedy pociąg odjeżdża.
- Wyświetlacze pojawią się po zakończeniu remontu.

4. Przeszklone drzwi na terenie dwoerca są dość ciężkie i trudne w otwarciu. Szczególnie dla osoby niepełnosprawnej.
- Drzwi zostały wykonane zgodnie z projektem, który brał pod uwagę to, że dworzec jest zabytkiem. Projektant pracuje nad zmianą koncepcji otwierania drzwi.

5. Złe działanie elektronicznego rozkładu jazdy.
- Przyczyną nieprawidłowego  funkcjonowania zegara było uszkodzenie przewodu sygnałowego w trakcie prac remontowych w obrębie torowiska i peronów. Usterki i awarie są usuwane w trybie awaryjnym..

6. Zniknęła ze ściany dworca, blisko kas, duża plansza z wszystkimi odjazdami pociągów z Gdyni. To było bardzo przydatne.
- Zapewne chodzi o alfabetyczny rozkład odjazdów pociągów. Obecnie jest przygotowywany projekt nowej tablicy dostosowanej wyglądem do wystroju dworca (w dawnym miejscu) i wkrótce rozkład alfabetyczny zostanie wymieniony.
Według informacji PKP punkt nr 6 ma zostać zrealizowany wkrótce. Kiedy będą windy, wyświetlacze i nowe przeszklone drzwi?

- Trzeba pamiętać, że prace remontowe na dworcu w Gdyni nie są jedynymi. Są one częścią wiekszęj przebudowy, łączącej wymianę torowiska od Gdyni Chyloni przez Sopot i Gdańsk, w stronę Warszawy – tłumaczy Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Polskich Linii Kolejowych, które nadzorują te prace. - Remont całości potrwa do 2014 roku i do tego czasu na pewno poszczególne części będą oddawane do użytku.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu