Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Bezpieczna droga do celu

Tradycyjnie, jak każdego roku we wrześniu, Straż Miejska w Gdańsku ruszyła z programem profilaktycznym skierowanym do uczniów szkół podstawowych.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Bezpieczna droga do celu

 2013-09-05 21:00 

Tradycyjnie, jak każdego roku we wrześniu, Straż Miejska w Gdańsku ruszyła z programem profilaktycznym skierowanym do uczniów szkół podstawowych.

Municypalni będą patrolować tereny przyszkolne oraz uczyć dzieci nawyków bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły. W trakcie roku szkolnego uczniowie kilkaset razy pokonują drogę z miejsca zamieszkania do szkoły. Wrześniowe działania gdańskich strażników zorientowane są na poprawę bezpieczeństwa dzieci w tej stale powtarzającej się wędrówce.

- Funkcjonariusze będą kontrolować oznakowania przejść dla pieszych oraz patrolować tereny przyszkolne – mówi Komendant Straży Leszek Walczak. - W szkołach będziemy uczyć zasad ruchu drogowego oraz kształtować prawidłowe nawyki poruszania się po drodze.

Podczas zajęć będzie wykorzystywany zestaw „Autochodzik” bazujący na formule „nauka poprzez zabawę”. W jej trakcie dzieci odgrywają role samochodów, które mają za zadanie odczytywać i stosować się do napotykanych znaków drogowych. Do nieco starszych uczniów skierowany jest program „Bezpiecznie na rowerze – miasteczko ruchu drogowego”. Uczestnicy zajęć poznają Prawo o ruchu drogowym, dowiadują się o właściwym oznakowaniu roweru i ubraniu ochronnym dla rowerzysty oraz ćwiczą podstawy udzielania pierwszej pomocy. Wszystkie szkoły, chcące wziąć udział w programach profilaktycznych, proszone są o kontakt telefoniczny z Referatem Profilaktyki Straży Miejskiej w Gdańsku pod numerem tel. (58) 301-30-11 wew. 116.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-19 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu