Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Biznesmeni Warmii i Mazur w prestiżowym gronie

pixabay.com

W rankingu firm przygotowanym przez redakcję Pulsu Biznesu znaleźli się także przedsiębiorcy z województwa warmińsko-mazurskiego. Najwyżej uplasował się ENTC Dairy Solutions z Pasłęka, przetwórca mleka i dystrybutor produktów mlecznych.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Biznesmeni Warmii i Mazur w prestiżowym gronie

 2017-01-10 11:00 
pixabay.com

pixabay.com

W rankingu firm przygotowanym przez redakcję Pulsu Biznesu znaleźli się także przedsiębiorcy z województwa warmińsko-mazurskiego. Najwyżej uplasował się ENTC Dairy Solutions z Pasłęka, przetwórca mleka i dystrybutor produktów mlecznych.

„Gazele Biznesu” to zestawienie najbardziej dynamicznych małych i średnich przedsiębiorstw w kraju. W edycji 2016 brane były pod uwagę firmy, które m.in rozpoczęły działalność przed rokiem 2013 i prowadzi ją nieprzerwanie do dziś, w latach 2013-2015 ani razu nie odnotowała straty, w roku 2013 osiągnęła wartość sprzedaży nie mniejszą niż 3 mln zł i nie większą niż 200 mln zł, a w latach 2013-15 z roku na rok odnotowywała przyrost sprzedaży.

Tegoroczny, 17 już, ranking potwierdza, że małe i średnie firmy to w Polsce całkiem stabilna ekonomicznie grupa przedsiębiorstw. Niestety można też zaobserwować niepojący trend spadku dynamiki przyrostu obrotów wśród liderów zestawienia oraz stosunkowo mały udział w rankingu przedsiębiorstw innowacyjnych. Wprawdzie „Gazele” stosują nowoczesne technologie i systemy organizacyjne, pozwalające im utrzymywać konkurencyjność rynkową ale same rzadko pracują nad nowymi wydajniejszymi rozwiązaniami.

Liderem rankingu Warmii i Mazur jest przetwórca mleka i dystrybutor wszystkiego, co da się z mleka wyprodukować – firma ENTC Dairy Solutions z Pasłęka. Pierwsza firma w regionalnym rankingu, uplasowała się na 68 pozycji w klasyfikacji krajowej. Drugie miejsce w rankingu regionalnym i 164 pozycja w zestawieniu krajowym należy do Przedsiębiorstwa A&G Koperty z Gołdapi. Trzecie miejsce w klasyfikacji regionalnej i 189 miejsce w rankingu krajowym zajęła firma ARA Przedsiębiorstwo Automatyki Przemysłowej z Braniewa.

Gala, na której uhonorowane zostaną przedsiębiorstwa z Warmii i Mazur, odbędzie się w Olsztynie 8 lutego w Warmiński Hotel & Conference, ul. Kołobrzeska 1.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu