Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Browar Kociewski

materiały prasowe

Przebywając w Starogardzie Gdańskim, koniecznie trzeba odwiedzić jedyny w mieście i okolicy Browar Kociewski. Serwuje on lokalne piwa i dobre dania kuchni polskiej oraz regionalnej. Lokal z miesiąca na miesiąc cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Browar Kociewski

 2016-12-22 09:26 
materiały prasowe

materiały prasowe

Sebastian Dadaczyńskimoje artykuly

Przebywając w Starogardzie Gdańskim, koniecznie trzeba odwiedzić jedyny w mieście i okolicy Browar Kociewski. Serwuje on lokalne piwa i dobre dania kuchni polskiej oraz regionalnej. Lokal z miesiąca na miesiąc cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Browar Kociewski rozpoczął swoją działalność poprzez odszpuntowanie pierwszej beczki w styczniu 2016 roku. Obiekt znajduje się w kompleksie hotelowym Ren przy ulicy Skarszewskiej w Starogardzie Gdańskim.

- Pomysł wziął się z zapotrzebowania na taki produkt, a zarazem z chęci rozwijania lokalnej tradycji w tym zakresie - mówi Michał Chajewski, współwłaściciel firmy.

Tak oprócz obiektu restauracyjnego, basenu, kręgielni i gabinetów kosmetycznych Medispa powstał browar z dwiema największymi kadziami restauracyjnymi w Polsce o objętości 15 hektolitrów. Są one bardzo okazałe i z uwagi na ich lokalizację (znajdują się w samym środku lokalu) przyciągają wzrok gości.

Proces warzenia odbywa się metodą tradycyjną. Składa się ze śrutowania słodu, jego zacierania, filtracji, warzenia, chłodzenia, fermentacji i leżakowania.

- Produkujemy cztery rodzaje piwa: Kociewski Lager, Kociewski Pils, Bok Kociewski i Pszeniczne z Kociewia - dodaje Michał Chajewski. - Mogę już zdradzić, że został zawarzony nowy gatunek piwa, który nazwą będzie nawiązywał do regionu, skąd pochodzi. Będzie on dostępny na przełomie roku. Chodzi o czerwonego lagera o nazwie Kurónek, pochodzącej z gwary kociewskiej. W 2017 roku planujemy rozbudować browar o dodatkowe zbiorniki leżakowo - fermentacyjne.

Browar Kociewski słynie nie tylko z dobrego piwa, ale także smacznego jadła. Szef kuchni poleca przede wszystkim dania kuchni polskiej oraz regionalnej. Niektóre są nawet robione z dodatkiem piwa, oczywiście warzonego na miejscu. Browar Kociewski poleca również oryginalną włoską pizzę przygotowywaną przez włoskiego mistrza Emanuela.

Dodajmy, że Browar Kociewski oprócz codziennej działalności organizuje imprezy. Zawsze w drugą sobotę września odbywa się Festiwal Piwa, na którym prezentują się zespoły muzyczne, a goście biesiadują, degustując lokalne specjały. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko polecić Browar Kociewski i zachęcić Państwa do jego odwiedzenia. Lokal znajduje się przy ul. Skarszewskiej 5 i czynny jest od poniedziałku do czwartku w godz. 12-23, w piątki i soboty w godz. 12-1, a w niedziele od 12 do 21.

 

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-19 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu