Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Budują linię elektroenergetyczną

fot. olsztyn.eu

Coraz bliżej końca inwestycji niezwykle istotnej dla Olsztyna i regionu. Kluczowe prace realizowane są m.in. w Lesie Miejskim.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Budują linię elektroenergetyczną

 2016-08-05 12:00 
fot. olsztyn.eu

fot. olsztyn.eu

Coraz bliżej końca inwestycji niezwykle istotnej dla Olsztyna i regionu. Kluczowe prace realizowane są m.in. w Lesie Miejskim.

Linia, w której ma płynąć prąd o natężeniu 400 kV, prowadzona jest z Ostrołęki do stacji Olsztyn-Mątki. Prace powinny zostać zakończone w czwartym kwartale tego roku.

Na terenie Lasu Miejskiego już ustawiono wysokie słupy, dzięki którym linia będzie poprowadzona ponad konarami drzew. Takie rozwiązanie minimalizuje konieczność ingerencji w przyrodę. Jednym z kluczowych działań jest zamontowanie przewodów.

Prace mają zacząć się w piątek (5 sierpnia) i potrwają tydzień. W tym czasie kierowcy podróżujący al. Wojska Polskiego mogą spodziewać się utrudnień. W rejonie prowadzonych prac prędkość będzie ograniczona do 30 km/h. Może zdarzyć się także konieczność zamykania drogi, jednak nie dłużej, niż na 10 minut.

Budowana linia - o łącznej długości 138 km - zastąpi obecnie używaną 220kV. To oznacza wzrost bezpieczeństwa energetycznego regionu. Dzięki temu zminimalizowane zostaną przerwy w dostawach, a to ważne m.in. dla rozwoju gospodarczego Warmii i Mazur.

Inwestorem są Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-19 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu