Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Co z Kartą Dużej Rodziny?

fot. Marcin Kierul, olsztyn.eu

Trzy lata minęły od uruchomienia specjalnego, olsztyńskiego programu. To dobra okazja do podsumowania dotychczasowych działań.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Co z Kartą Dużej Rodziny?

 2016-08-25 09:00 
fot. Marcin Kierul, olsztyn.eu

fot. Marcin Kierul, olsztyn.eu

Trzy lata minęły od uruchomienia specjalnego, olsztyńskiego programu. To dobra okazja do podsumowania dotychczasowych działań.

Aby sprawdzić, jak użytkownicy oceniają Olsztyńską Kartę Dużej Rodziny oraz jakich oczekiwaliby zmian, urzędnicy poprosili o wypełnienie specjalnej ankiety. W badaniu wzięli udział przedstawiciele 200 rodzin, czyli ok. 10 proc. korzystających.

Aż dziewięciu na dziesięciu dobrze oceniło pomysł promowania wielodzietności poprzez taki program. Ponad 60 proc. uczestników ankiety jako największą zaletę przedstawia możliwość korzystania ze zniżek w wydarzeniach kulturalnych i sportowych. Cztery punkty procentowe mniej cieszy możliwość kupna ulgowych biletów komunikacji miejskiej.

Czterdzieści procent uczestników badania oczekiwałoby zniżek na żywność, odzież, obuwie i wydatki związane z mieszkaniami. Zdecydowania większość, bo siedmiu na dziesięciu oczekiwałaby stałych ulg przy zakupach biletów np. na Olsztyńskie Lato Artystyczne, niż darmowego wejścia na kilka wybranych wydarzeń.

- Staramy się rozwijać ten program - zapewnia prezydent Piotr Grzymowicz. - Byliśmy jednym z pierwszych miast w kraju, które wprowadziło taką ofertę dla wielodzietnych rodzin. Karta cieszy się rosnącym zainteresowaniem, a jej wprowadzenie było bez wątpienia dobrą decyzją.

Wyniki badania są niezwykle pomocne w rozwoju Olsztyńskiej Karty Dużej Rodziny. Zgodnie z sugestiami - rozpoczynamy prace nad nad ulgami w opłatach za odpady komunalne,  uruchomimy newsletter z informacjami o nowych partnerach i przygotujemy zmianę systemu zniżek na wydarzenia kulturalne organizowane w Olsztynie.

- Zintensyfikujemy też prace nad pozyskaniem nowych partnerów w szczególnie pożądanych branżach - dodaje doradca prezydenta Olsztyna ds. polityki rodzinnej, Jarosław Skórski. - Będziemy dążyć do wypracowania mniej skomplikowanych procedur wydawania kart. Możliwe także, że wydłużymy czas ważności wydawanej teraz na rok OKDR.

Do posiadania karty uprawnionych jest ok. 12 tys. olsztynian. Dotychczas do programu przystąpiła połowa z nich. W 2015 roku miasto zainwestowało w duże rodziny ponad 600 tys. złotych. W pierwszej połowie tego - ok. 280 tys.

O programie można przeczytać na stronie internetowej poświęconej olsztyńskim dużym rodzinom.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu