Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Czy Rekowska Górka będzie bezpieczna ?

Po wielu prośbach ze strony Urzędu Miasta w Redzie w sprawie tragicznych wypadków drogowych na „rekowskiej górce”, Zarząd Dróg Wojewódzkich Gdańsku zlecił firmie opracowanie czterech wariantów poprawy bezpieczeństwa na tej drodze.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Czy Rekowska Górka będzie bezpieczna ?

 2012-06-21 13:00 

fot. KPP

Po wielu prośbach ze strony Urzędu Miasta w Redzie w sprawie tragicznych wypadków drogowych na „rekowskiej górce”, Zarząd Dróg Wojewódzkich Gdańsku zlecił firmie opracowanie czterech wariantów poprawy bezpieczeństwa na tej drodze.

Od kilkunastu lat władze Redy starają się rozwiązać problem bezpieczeństwa na drodze wojewódzkiej nr 216 Reda-Puck, tuż za granicami miasta. Rozmowy z ZDW mają doprowadzić do korekty łuku skrzyżowań, która przewiduje aż cztery warianty rozwiązań. Najtańsza propozycja ma kosztować ponad 300 tys. zł a najdroższa prawie 5 mln złotych.

- Piąty rok walczymy o to, aby odcinek od przejazdu kolejowego do górki rekowskiej był zmodernizowany – mówi burmistrz Krzysztof Krzemiński – Samorząd Marszałkowski nie ma pieniędzy więc trudno coś nam ustalać. Jeżeli będzie to duża kwota to może nie być wykonana.

Wstępna koncepcja przebudowy drogi przewiduje cztery warianty. Pierwszy wariant spowoduje rezygnację z dodatkowego pasa ruchu na wzniesieniu oraz rozdział kierunków ruchu barierą ochronną za 601.408 zł. Drugi wariant to rezygnacja z dodatkowego pasa ruchu na odcinku 2 km oraz poszerzenie jezdni drogi nr 216, umożliwiające wykonanie pasa dzielącego oraz dodatkowego pasa w kierunku Władysławowa za 2 mln 267.200 zł. W wariancie trzecim będą wykonane roboty jak w wariancie II oraz dodatkowo przebudowa łuków poziomych i pionowych o najniższych parametrach technicznych za 4 mln 705.600 zł. Najtańszy czwarty wariant pozostawi geometrię jezdni nr 216 jak w stanie istniejącym oraz oznaczy łuki poziomymi tablicami kierującymi i ustawi dodatkowe fotoradary w 3 km za 355.000 zł.

- Najlepszym wariantem będzie rozdzielenie kierunku jazdy barierkami, bo najczęściej dochodzi do zderzeń czołowych ze skutkiem śmiertelnym – dodaje kom. Dorota Majewska, komendant Policji w Redzie.

Realna wersja do wykonania zostanie przedstawiona radnym Sejmiku Województwa Pomorskiego na Komisji Bezpieczeństwa Publicznego jeszcze w lipcu.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu