Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

DGC inwestuje w Trójmieście

fot. Pixabay.com

Pochodząca ze Szwecji firma DGC właśnie otworzyła w gdańskim Starterze swoje centrum IT, które będzie odpowiedzialne za tworzenie nowoczesnych systemów do zarządzania procesami biznesowymi. Gdańsk to pierwsza lokalizacja firmy poza granicami Szwecji. Na początku znajdzie tu zatrudnienie około 30 osób.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

DGC inwestuje w Trójmieście

 2016-09-22 09:45 

Pochodząca ze Szwecji firma DGC właśnie otworzyła w gdańskim Starterze swoje centrum IT, które będzie odpowiedzialne za tworzenie nowoczesnych systemów do zarządzania procesami biznesowymi. Gdańsk to pierwsza lokalizacja firmy poza granicami Szwecji. Na początku znajdzie tu zatrudnienie około 30 osób.

fot. Pixabay.com

Założona w 1987 roku firma DGC to szwedzki operator sieci dostarczający usługi telekomunikacyjne. W ciągu pierwszych 12 lat swojej działalności DGC stała się jednym z największych producentów komputerów osobistych w Szwecji. Kilkanaście lat temu firma przekształciła się w operatora sieci teleinformatycznych oraz dostawcę szerokopasmowego Internetu i usług IT. Od czerwca 2008 roku DGC jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie. Obecnie firma zatrudnia około 200 osób w swoich oddziałach w Szwecji.

- Jesteśmy uznawani za jednego z wiodących dostawców szerokopasmowego Internetu oraz usług IT w Szwecji. Rozwijamy i tworzymy nowoczesne rozwiązania telekomunikacyjne, a także świadczymy usługi z zakresu business process outsourcing (BPO). Koncentrujemy się głównie na usługach IT kierowanych do korporacji, które cenią sobie wysoką jakość usług i osobiste zaangażowanie – mówi Jesper Bülow, Chief Information Officer w DGC.

W Trójmieście firma właśnie otwiera swoje pierwsze centrum, poza krajem pochodzenia. Jego działalność jest związana z wytwarzaniem oprogramowania i jest odpowiedzialna za tworzenie nowej generacji narzędzi do zarządzania procesami biznesowymi jak na przykład przygotowanie i uruchamianie usług (provisioning), fakturowanie (billing), czy zarządzanie aktywami (asset management) Ponadto specjaliści z oddziału gdańskiego będą brali udział w rozwoju usług na żądanie (managed services) w oparciu o rozwiązania w chmurze (private cloud).


- Planujemy zatrudniać programistów i administratorów sieci. Poszukujemy specjalistów w dziedzinie IT płynnie komunikujących się w języku angielskim, mających doświadczenie w projektach związanych wytwarzaniem rozwiązań dla biznesu lub w projektach opensource. Jesteśmy otwarci także na studentów kierunków informatycznych. Korzystamy z wielu nowoczesnych technologii jak na przykład TypeScript, .Net, C#, Bootstrap, Elastic Search, Masstransit, czy Octopus Deploy. Dlatego poszukujemy osób otwartych na wyzwania, chcących wnieść pozytywną energię do zespołu i lubiących pracę w międzynarodowym środowisku – mówi Tomasz Zarzeczny, Branch Manager polskiego oddziału DGC w Gdańsku.

DGC jest atrakcyjną propozycją na rynku pracy, gdyż łączy wszystkie zalety startup’u czyli małe zgrane zespoły, dynamiczny rozwój, ciekawe projekty z cechami dużych korporacji, takimi jak: umowy na czas nieokreślony, elastyczne formy zatrudnienia, szeroki pakiet socjalny wraz z benefitami np. nauka angielskiego, pakiety medyczne i multi-sport, bonusy roczne i rekomendacyjne, szkolenia i konferencje, najnowsze narzędzia pracy, czy ergonomiczne stanowiska pracy.

Firma od początku mogła liczyć na wsparcie ze strony inicjatywy Invest in Pomerania. - DGC to już druga w tym roku, po firmie Eltel, szwedzka inwestycja którą obsłużyliśmy. Tym razem chodzi o procesy IT. Co ciekawe obie firmy mocno współpracują ze sobą na rodzimym rynku. Oddział w Polsce będzie bardzo mocno powiązany z siedzibą w Sztokholmie dlatego pracownicy trójmiejskiego centrum będą w ciągłym kontakcie z kolegami ze Szwecji – dodaje Anton Koval, Project Manager z Invest In Pomerania.


- Wybraliśmy Gdańsk przede wszystkim ze względu na silną bazę ekspertów w technologiach nas interesujących. Ponadto ta lokalizacja jest dla nas również bardzo atrakcyjna, ponieważ leży w tej samej strefie czasowej co Szwecja, jest z nią dobrze skomunikowana jeśli chodzi o połączenia lotnicze oraz bliska kulturowo – podsumowuje Jesper Bülow.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu