Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Design na pierwszym miejscu

materiały prasowe

Niezwykłe prace blisko związane z regionem. W Olsztynie rusza Warmia Mazury Design Festival.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Design na pierwszym miejscu

 2016-09-08 13:00 
materiały prasowe

materiały prasowe

Niezwykłe prace blisko związane z regionem. W Olsztynie rusza Warmia Mazury Design Festival.

Meble i tkaniny inspirowane regionalnym dziedzictwem - m.in. to będzie można zobaczyć podczas rozpoczynającego się dziś (8 września) festiwalu. To kolejna edycja wydarzenia, które ma promować rodzime wzornictwo.

Przez miesiąc - do końca pierwszej dekady października - nie zabraknie wydarzeń, podczas których będzie można zapoznać się z najnowszymi trendami, ale osadzonymi w tradycji. Arenami będą m.in. Galeria Stary Ratusz oraz Centrum Konferencyjno-Ekspozycyjnym Stara Kotłownia w Kortowie.

Olsztyńską inauguracją festiwalu będzie wernisaż wystawy prac Anny Bałdygi - "Tkanina z Mazur". Wydarzenie odbędzie się w czwartek (8 września) o 16:00 w Galerii Stary Ratusz. Będzie można przyjrzeć się wzornictwu dawnych mieszkańców naszego regionu, które do dziś wzbudza zainteresowanie.

Poza tym w czasie trwania festiwalu prezentowane będą oryginalne meble oraz  współczesne wersje dawnych, tradycyjnych wytworów rzemieślniczych. Poza tym zaprezentowane zostaną prace dyplomowe studentów krakowskiej ASP oraz uczniów olsztyńskiego Liceum Plastycznego.

Trzecia edycja Warmia Mazury Design Festival jest współfinansowana przez Samorząd Olsztyna.

Program wydarzenia można znaleźć tutaj.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu