Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Dla biznesu, miasta i regionu

Z Andrzejem Kasprzakiem, Prezesem Zarządu Międzynarodowych Targów Gdańskich, rozmawia Dorota Korbut.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Dla biznesu, miasta i regionu

 2015-05-20 09:03 
Dorota Korbutmoje artykuly

Z Andrzejem Kasprzakiem, Prezesem Zarządu Międzynarodowych Targów Gdańskich, rozmawia Dorota Korbut.

- Powstanie obiektu takiego, jak AmberExpo, nowej siedziby Międzynarodowych Targów Gdańskich, na zawsze zmieniło postrzeganie tej części miasta...

 

- Ta dzielnica rzeczywiście była zaniedbana, przed laty nazywano ją Pekinem. Teraz to się zmieniło. Budowa stadionu PGE Arena była przełomem w najnowszej historii tej części miasta, my z naszym Centrum Wystawienniczo-Kongresowym mamy także swój udział w tych przemianach.

 

- Kiedyś trudno byłoby sobie wyobrazić, żeby na terenie Letnicy powstał hotel. Czy teraz jest takie zapotrzebowanie?

 

- Myślimy o hotelu, bowiem działalność centrum wystawienniczego, konferencyjnego i kongresowego wywołuje zapotrzebowanie na taki obiekt. Takie postulaty zgłaszają zresztą sami uczestnicy wydarzeń organizowanych w AmberExpo, myślę więc, że istnienie średniej klasy hotelu w bezpośrednim sąsiedztwie Centrum byłoby w pełni uzasadnione.

 

- Dysponujecie Państwo na wskroś nowoczesną infrastrukturą. Jakie zostały podjęte działania pozwalające w pełni ją wykorzystać, a Międzynarodowym Targom Gdańskim dotrzeć do nowych grup odbiorców?

 

- Dzięki europejskim standardom wspomniana nowoczesna infrastruktura Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AmberExpo otworzyła przed Międzynarodowymi Targami Gdańskimi nowe, wcześniej nieosiągalne, perspektywy, stąd w przyjętej strategii nacisk kładziemy na dywersyfikację działalności, poszerzenie rynku oraz budowanie marki naszych targów i Centrum AmberExpo w kraju i zagranicą.

Minione dekady działalności Międzynarodowych Targów Gdańskich upłynęły pod znakiem organizacji targów i wystaw. Również dzisiaj jest to niezwykle istotny obszar naszej działalności, bowiem jesteśmy identyfikowani z tak znanymi wydarzeniami, jak jedne z największych na świecie Międzynarodowe Targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich AMBERIF I AMBERMART i Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO, targi EUROPOLTECH, BALT MILITARY EXPO czy jedno z najbardziej atrakcyjnych wydarzeń plenerowych – Jarmark św. Dominika, a ostatnio także Jarmark Bożonarodzeniowy. Nie tylko staramy się systematycznie podnosić rangę tych wydarzeń, ale do kalendarza wprowadzamy nowe imprezy, by wspomnieć choćby o Fit Festivalu, Festiwalu Turystyki i Czasu Wolnego, Bike Festivalu i Baltic Games czy Targach Gra i Zabawa. Jednak wraz z wybudowaniem nowoczesnego Centrum wzrosły nie tylko standardy naszych usług, ale i ich gama. Kompleks usług kongresowo-konferencyjnych stał się bardzo istotnym obszarem naszej działalności. Wejście na ten rynek usług stanowi dla nas nowe wyzwanie, ale z miesiąca na miesiąc coraz bardziej zaznaczamy na nim swoją obecność. Zarówno w wymiarze lokalnym, jak i ogólnopolskim, czy międzynarodowym. Wspomnę choćby o Kongresie Smart Metropolia, Ogólnopolskim Szczycie Energetycznym, czy Europejskim Kongresie Medycznym. Jeśli dodać do tego szereg wydarzeń o charakterze konferencyjnym, seminaryjnym czy okolicznościowym dedykowanych firmom czy branżom – to już dziś w kalendarzu AmberExpo znajduje się ponad 160 pozycji tylko w roku.

Warto przy tym pamiętać, że nieobce jest nam także uczestnictwo w zupełnie nietypowych przedsięwzięciach, jak na przykład AmberExpo Półmaraton Gdańsk, któremu nie tylko patronowaliśmy, ale i metę zorganizowaliśmy w jednej z wystawienniczych hal, czy kilkutygodniowa fabryka św. Mikołaja dedykowana najmłodszym mieszkańcom Gdańska w okresie świątecznym.

 

- Ta imponująca skala nowych zadań to dla firmy i całej załogi nie lada wyzwanie...

 

- Dywersyfikacja działalności zmusza nas do reorganizacji struktury firmy, do aktywnej obecności wszędzie tam, gdzie rozwój wydarzeń umożliwia zaoferowanie naszych usług. Znamiennym przykładem jest nasza obecność w kwietniu w 5. Edycji Beijing International Jeweiry Fair 2015 w Pekinie. Mając na uwadze rozwój naszych targów Amberif i Ambermart i potrzebę poszerzania rynku gdańskich jubilerów i bursztynników, po raz pierwszy zorganizowaliśmy w China International Exhibition Centre polski pawilon, umożliwiający prezentacje oferty kilkunastu polskim firmom. Warto również i na tym kontynencie przypomnieć, że Gdańsk predysponuje do tego by być „światową stolicą bursztynu”...

To także znamienny przykład naszej koegzystencji z miastem i regionem. Dzięki przyjęciu przez włodarzy naszego miasta i marszałka województwa pomorskiego odważnej, perspektywicznej strategii rozwojowej Międzynarodowych Targów Gdańskich, zyskały one możliwość przekształcenia się w nowoczesny, rynkowy organizm, który spełnia zarazem ważną wizerunkową funkcję, stanowi istotny element życia społeczno-gospodarczego regionu.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-19 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu