Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Dokąd dojadą olsztyńskie tramwaje?

olsztyn.pl

Coraz bliżej realizacji kolejnych tramwajowych inwestycji w Olsztynie. Władze miasta wybiegają jednak coraz dalej w przyszłość i już konsultują ewentualne dodatkowe odcinki.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Dokąd dojadą olsztyńskie tramwaje?

 2016-10-13 10:00 
olsztyn.pl

olsztyn.pl

Coraz bliżej realizacji kolejnych tramwajowych inwestycji w Olsztynie. Władze miasta wybiegają jednak coraz dalej w przyszłość i już konsultują ewentualne dodatkowe odcinki.

Najbliższe lata to druga odsłona budowy tramwajowej trakcji. Jest coraz bliżej ostatecznych rozwiązań dotyczących trasy, która ma połączyć kolejne osiedla.

W tym wariancie tramwaje mają wozić pasażerów od Pieczewa, wzdłuż ul. Krasickiego, Wyszyńskiego i po Piłsudskiego do obecnego torowiska na Kościuszki. Wśród rezerwowych wariantów pozostaje połączenie os. Generałów z Pieczewem w ciągu ul. Wiczyńskiego, a także poprowadzenie trakcji w głąb Kortowa oraz po ul. Dworcowej.

Niezależnie od zbliżających się prac, już planowane są następne inwestycje w transport publiczny. Dlatego, jak mówią przedstawiciele ratusza, bardzo zależy im na opinii mieszkańców.

Właśnie rozpoczęły się konsultacje związane z obsługą osiedli położonych za kolejowymi torami - Zatorza, Wojska Polskiego i Podleśnej. Choć przygotowane są trzy warianty, w tym dwa rozwiązania związane z tramwajem, to ostateczna propozycja może wyglądać zupełnie inaczej.

Dyskusja, do udziału w której zachęcają władze Olsztyna, potrwa do końca listopada. W tym czasie zaplanowano m.in. dwa spotkania z mieszkańcami (26 października oraz 17 listopada) oraz warsztaty dla olsztynian (8 listopada). Obędę się one w ratuszu przy pl. Jana Pawła II 1 do sali 219 o 17:00.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-19 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu