Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

E-wyróżnienie dla Olsztyna

olsztyn.eu

Informatyczne projekty zrealizowane przez ratusz stolicy Warmii i Mazur zostały docenione przez specjalistów. Do Olsztyna trafiły Skrzydła IT w Administracji 2016.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

E-wyróżnienie dla Olsztyna

 2016-04-22 11:00 
olsztyn.eu

olsztyn.eu

Informatyczne projekty zrealizowane przez ratusz stolicy Warmii i Mazur zostały docenione przez specjalistów. Do Olsztyna trafiły Skrzydła IT w Administracji 2016.

Celem tej inicjatywy jest wyróżnienie instytucji, które umożliwiły kontakt interesantom przez Internet. To natomiast zwiększyło dostęp do świadczonych usług, poprawiło jakość obsługi i komunikację z mieszkańcami.

Olsztyn został nagrodzony w kategorii e-Usługi dla obywatela. Wpływ na decyzję kapituły miało uruchomienie projektów e-deklaracje i Elektroniczne Płatności Olsztyna.

- Cieszę się, że nasze wysiłki są zauważane i doceniane poza granicami naszej gminy - mówi dyrektor Wydziału Informatyki Urzędu Miasta, Rafałł Ruchlewicz. -  Oba projekty zostały wybrane i wyróżnione spośród 150 innych, realizowanych w całej Polsce. To oznacza, że to wyróżnienie jest szczególnie cenne i potwierdza dobrze obraną strategię rozwoju naszej lokalnej e-administracji.

Elektroniczne Płatności Olsztyna to portal, dzięki któremu mieszkańcy mogą sprawdzić swoje rozliczenia z urzędem, a także dokonać płatności online. Można w nim sprawdzić wysokość lokalnych podatków, należności związane z gospodarką nieruchomościami oraz mandaty wystawione przez straż miejską i pracowników strefy płatnego parkowania.

E-deklaracje są kolejnym narzędziem, które ma ułatwić mieszkańcom kontakt z ratuszem. Bez wychodzenia z domu możliwe jest składanie m.in. deklaracji związanych z podatkiem od nieruchomości lub leśnym. Po wypełnieniu i przesłaniu elektronicznego formularza zostanie naliczona kwota, którą należy zapłacić – np. za pomocą Elektronicznych Płatności Olsztyna.

Laureatów poznaliśmy w środę (20 kwietnia) podczas III Forum Kierowników IT w Administracji, które odbyło się w Zakopanem. Tegoroczne Skrzydła były drugą edycją konkursu.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu