Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Edukacja drugiej generacji czyli, co w CRT piszczy

GUP

Blisko pięć miesięcy temu swoją działalność rozpoczęło gdańskie Centrum Rozwoju Talentów. Miejsce, które oferuje nie tylko niezliczone możliwości rozwoju, ale przede wszystkim pomaga odkryć jego źródło – nasz osobisty potencjał. Przyjrzymy się temu, co do tej pory udało się zrealizować Centrum, jakie są jego plany i cele na kolejne miesiące i wreszcie czy spełnia oczekiwania tych z myślą, o których zostało stworzone?

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Edukacja drugiej generacji czyli, co w CRT piszczy

 2016-12-08 14:27 
GUP

GUP

Blisko pięć miesięcy temu swoją działalność rozpoczęło gdańskie Centrum Rozwoju Talentów. Miejsce, które oferuje nie tylko niezliczone możliwości rozwoju, ale przede wszystkim pomaga odkryć jego źródło – nasz osobisty potencjał. Przyjrzymy się temu, co do tej pory udało się zrealizować Centrum, jakie są jego plany i cele na kolejne miesiące i wreszcie czy spełnia oczekiwania tych z myślą, o których zostało stworzone?

Jeszcze niedawno tego typu instytucja stworzona przez urzędników, niezwykle innowacyjna, a z drugiej strony dostępna dla każdego mogłaby się wydawać jedynie wizjonerską mrzonką. Okazuje się jednak, że nie trzeba ani wyjeżdżać za granicę, ani płacić dużych pieniędzy, aby skorzystać z usług nowoczesnego centrum diagnostyki talentów.

Centrum stawia na rozwój młodych

Jedną z głównych idei, która od samego początku przyświecała powstaniu Centrum było stworzenie naturalnej przestrzeni dla najmłodszych, którzy już niedługo będą decydowac o tym, w jakim kierunku pójdzie rynek pracy.

- Chcieliśmy stworzyć miejsce nie tylko nowoczesne i odpowiadające na potrzeby świadomej, a przez to niezwykle wymagającej młodzieży, ale przede wszystkim przyjazne. Takie, które stanie się platformą do twórczych spotkań i kreatywnej pracy nad ich wrodzonymi talentami. Dodatkowo od przyszłego roku planujemy zacieśnić współpracę ze szkołami zawodowymi, a tym samym zdjąć z nich odium szkół drugiej kategorii. Takie działania sa nie tylko potrzebne, ale wręcz konieczne. Wszechobecny kult studiów i wykształcenia wyższego spowodował na rynku ogromny deficyt specjalistów-rzemieślników, którego skutki już dziś widać gołym okiem – zauważa Roland Budnik, dyrektor Gdańskiego Urzędu Pracy.

Jesień to wyjątkowo intensywny czas dla CRT, które oprócz codziennych spotkań i warsztatów, od października organizuje także cykl konferencji promujących jego działalność. Adresatami tych wydarzeń są zarówno przedstawiciele instytucji i placówek oświatowych, dyrektorzy szkół, nauczyciele, wykładowcy akademiccy, jak i sami uczniowie oraz ich. W trakcie niej organizatorzy wspólnie z zaproszonymi gośćmi wydarzenia przyjrzą się bliżej kompetencjom przyszłości oraz wyzwaniom, jakie stawia przed edukacją dzisiejszy rynek pracy, a także najnowszym trendom zarówno w kształceniu młodzieży. Dowiemy się również jak kształcić młode pokolenia, aby odkrywać i rozwijać ich zawodowy potencjał.

WARSZTATY DLA UCZNIÓW

Zajęcia warsztatowe dla młodzieży z zakresu: poznania zawodów i zapotrzebowania na zawód, poznawania swoich mocnych i słabych stron, sporządzania dokumentów aplikacyjnych, podejmowania decyzji, znalezienia własnej drogi zawodowej, komunikacji, asertywności.

DORADZTWO INDYWIDUALNE DLA UCZNIÓW I ICH RODZICÓW

W ramach doradztwa indywidualnego dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych proponowany jest cykl spotkań z uczniem i rodzicem w naszym Centrum Rozwoju Talentów, na który składa się pogłębiony wywiad dotyczący osoby badanej, wykonanie testów badających zainteresowania i umiejętności danego ucznia oraz omówienie uzyskanych wyników oraz przekazanie wskazówek do rozwoju i dalszego działania.

SPOTKANIA DLA SZKOLNYCH DORADCÓW ZAWODOWYCH

- konsultacje indywidualne tzw. „otwarta furtka”, w zależności od potrzeb doradców szkolnych, nauczycieli

- spotkania grupowe/ warsztatowe – tematyka uzależniona od potrzeb doradców szkolnych np. aktualne tendencje na rynku pracy - zapotrzebowanie na zawody

-przesyłanie bieżących informacji dotyczących np. realizowanych projektów, badań dotyczących rynku pracy

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu