Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Energa - większe przychody i umocnienie w dystrybucji

W I półroczu przychody ze sprzedaży wyniosły 5,4 mld zł. Grupa Energa skupia się na stałej poprawie jakości biznesu oraz dalszej optymalizacji działania. Efekty widoczne są w kluczowym dla Grupy Segmencie Dystrybucji, który kolejny raz zanotował stabilne wzrosty. Spółka zapowiada utrzymanie strategicznych kierunków rozwoju.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Energa - większe przychody i umocnienie w dystrybucji

 2015-09-02 09:46 

fot. materiały prasowe

W I półroczu przychody ze sprzedaży wyniosły 5,4 mld zł. Grupa Energa skupia się na stałej poprawie jakości biznesu oraz dalszej optymalizacji działania. Efekty widoczne są w kluczowym dla Grupy Segmencie Dystrybucji, który kolejny raz zanotował stabilne wzrosty. Spółka zapowiada utrzymanie strategicznych kierunków rozwoju.

Grupa Energa w I półroczu 2015 roku wypracowała 5,4 mld zł przychodów, co oznacza wzrost o 3 proc. w porównaniu do roku ubieglego. EBITDA wyniosła 1 216 mln zł wobec 1 281 zł w I półroczu 2014 roku, zysk netto w pierwszych 6 miesiącach 2015 roku wyniósł 535 mln zł i był o 12 proc. niższy niż w analogicznym okresie roku 2014.

- Biorąc pod uwagę, iż czynniki rynkowe są mniej sprzyjające niż w ubiegłym roku, kiedy rezultaty wspierane były m.in. przez większy zakres usług Elektrowni Ostrołęka na rzecz PSE, a także przez wyższe ceny zielonych certyfikatów, wyniki za I półrocze tego roku można ocenić pozytywnie. Cieszy nas umocnienie w Segmencie Dystrybucji, a także kolejna poprawa wskaźników rentowności aktywów i kapitału własnego. W ramach Grupy Energa bardziej skupimy się na jakości biznesu i korzyściach, jakie możemy osiągnąć nie tylko dzięki optymalizacji organizacyjnej i kosztowej, ale także synergii pomiędzy segmentami - mówi Andrzej Tersa, Prezes Zarządu Energa SA.

Energa zamierza doskonalić model biznesowy, który ma być bardziej zorientowany na klientów i nowoczesnej infrastrukturze, odpowiadającej przyszłym wymaganiom systemu elektroenergetycznego, rynku oraz środowiska. W tym celu realizowane są projekty związane z poprawą efektywności operacyjnej, w szczególności związane z: zarządzaniem pozycją handlową wytwarzanej energii (Operator Wytwórców),optymalizacją procesów zakupowych w Grupie, poprawą jakości obsługi klientów,wdrażaniem systemów IT wspomagających obsługę sprzedaży,rozwojem projektu inteligentnego opomiarowania zużycia energii elektrycznej.

W ramach wieloletniego programu inwestycyjnego o wartości łącznej ponad 18 mld zł, realizowane są zadania redukcji emisji NOx w kotłach oraz modernizacji elektrofiltrów związane z dostosowaniem do wymogów środowiskowych Elektrowni B w Ostrołęce. Prowadzone są projekty rozwoju mocy wytwórczych w OZE: budowa farmy wiatrowej Parsówek (26 MW) oraz elektrowni fotowoltaicznej Czernikowo (4 MW). Trwają też przygotowania do kolejnych inwestycji: farm wiatrowych Przykona i Manowo-Bonin oraz bloku biomasowego w Kaliszu. Te instalacje korzystać będą ze wsparcia w ramach systemu aukcyjnego.

W wydanym ostatnio raporcie „Podsumowanie prac nad mapą drogową wdrożenia inteligentnej sieci do 2020 roku”, Energa Operator określiła priorytety inwestycyjne w tym obszarze na najbliższe lata. Spółka podjęła decyzję, że spośród szerokiego katalogu rozwiązań inteligentnych sieci, na obecnym etapie rozwoju polskiego rynku, najważniejsze dla spółki są te technologie, które najbardziej przyczyniają się do poprawy niezawodności dostaw energii. Operator szacuje, że wdrożenie wybranych rozwiązań z zakresu inteligentnych sieci pozwoli na obniżenie wskaźnika czasu trwania przerwy w dostawach energii o około 80 minut. Oznacza to obniżenie wskaźnika SAIDI do poniżej 3 godzin na odbiorcę (w 2014 były to 4 godziny i 22 minuty). Spółka zamierza wdrożyć wybrane rozwiązania inteligentnych sieci na całym obszarze swojej działalności, a poprawa wskaźników niezawodności poprzez rozwój inteligentnych rozwiązań będzie najbardziej widoczna dzięki dodaniu ich do tradycyjnych inwestycji modernizujących sieci

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Podobne wiadomości

Będą mieli tani prąd

2016-10-05, 20:00

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu