Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Fabryka kamizelek kuloodpornych w Lęborku

NFM Production, firma córka norweskiej NFM Group, oficjalnie otworzyła we wtorek 10 czerwca nową fabrykę w Lęborku. Jest to druga fabryka firmy w Polsce, obok istniejącego od 2001 roku zakładu produkcyjnego w Potęgowie.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Fabryka kamizelek kuloodpornych w Lęborku

 2015-06-10 14:01 

fot. materiały prasowe

NFM Production, firma córka norweskiej NFM Group, oficjalnie otworzyła we wtorek 10 czerwca nową fabrykę w Lęborku. Jest to druga fabryka firmy w Polsce, obok istniejącego od 2001 roku zakładu produkcyjnego w Potęgowie.

Grupa NFM jest uznanym na świecie producentem indywidualnego wyposażenia żołnierzy i operatorów sił specjalnych oraz funkcjonariuszy służb porządku publicznego. Firma produkuje zarówno kamizelki kuloodporne z wkładami kompozytowymi jak i specjalistyczną odzież polową i akcesoria. W województwie pomorskim obecna jest od 14 lat i zatrudnia około 200 osób.

Nowy zakład produkcyjny o powierzchni prawie 4 tysięcy metrów kwadratowych stał się domem dla działu badań i rozwoju oraz dla linii produkujących elementy balistyczne, podczas gdy w Potęgowie została produkcja tekstylna oraz dział sprzedaży. Tak znacząco zwiększona moc produkcyjna  plasuje NFM w pozycji lidera wśród producentów rozwiązań antybalistycznych w Europie oraz pozwala na szybszą realizację zamówień.

-Lębork zachęcił nas swoim klimatem, lokalizacją oraz przychylnością władz do osadzenia w nim naszej głównej siedziby. Uważam, że znajdziemy tu wykwalifikowanych pracowników do rozwoju naszego przedsiębiorstwa - powiedziała Małgorzata Dombrowska, prezes zarządu NFM Production.

W rozmowie z Expressem Powiatu Lęborskiego Małgorzata Dombrowska podkreśliła także, że zakład będzie zwiększał zatrudnienie.

- Pracę może u nas znaleźć kilkanaście osób. Później sprawdzimy, jak będą wyglądały plany produkcyjne w przyszłym roku i być może zwiększymy zatrudnienie. Nastawiamy bowiem jesteśmy na dalszą ekspansję. Nasz firma ma program stażów studenckih letnich, planujemy także wprowadzić staże i praktyki dla lęborskiej młodzieży - podkreśla prezes zarządu NFM Production.

Produkty Grupy NFM sprzedawane są na cały świat. 90% jest wysyłane na eksport, ok 10% zostaje w Polsce jako wyposażenie żołnierzy różnych formacji i sił specjalnych oraz innych służb mundurowych.arskimi.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (2)

Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Metropolia.info nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.

Dodaj opinię
Twój nick

ocena: -52%

2015-06-29 17:52:40
Portretowo ładnie wyszła ciekawe jak się prwtonzeeała w całej postaci, bo jednak ma to trochę znaczenie patrząc po Jugosławii 31. Gdzie portret całkiem fajny natomiast 100% postaci nie za bardzo

oceń komentarz

Daj plusaDaj minusa
Sceptyk

ocena: -64%

2015-06-11 13:05:55
Ciekawe czemu tacy inwestorzy nie działają np. w Wejherowie?

oceń komentarz

Daj plusaDaj minusa

© Copyright 2012-19 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu