Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Głosujemy na ekociepłownię

ec.olsztyn.pl

Ruszył plebiscyt Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Olsztynianie mogą wybrać wygląd instalacji.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Głosujemy na ekociepłownię

 2015-12-08 13:00 
ec.olsztyn.pl

ec.olsztyn.pl

Ruszył plebiscyt Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Olsztynianie mogą wybrać wygląd instalacji.

Ekociepłownia w 2020 roku ma zacząć działać na ośmiohektarowym terenie przy ul. Lubelskiej. Przejmie ogrzewanie mieszkań tych olsztynian, którym ciepło teraz dostarcza fabryka Michelin. W związku z zapowiedziami firmy o zakończeniu dostaw energii mieszkańcom, miasto musi wybudować nowy zakład oraz zmodernizować ciepłownię w Kortowie.

Nowa instalacja ma korzystać z paliwa alternatywnego. Poza energią cieplną będzie wytwarzać prąd.

To, w jaki sposób obiekt będzie wyglądać, zależy od olsztynian. Do 20 grudnia (do godz. 22:00) można wypowiedzieć się na ten temat w głosowaniu internetowym oraz w tradycyjnym. Informacje o plebiscycie i możliwość wskazania konkretnej koncepcji są na stronie Dobrej Energii. Tam też można zapoznać się z propozycjami wyglądu instalacji.

Tymczasem urny, do których można wrzucać tradycyjne głosy znajdują się w siedzibie MPEC-u przy ul. Słonecznej 46, w Punkcie Obsługi Mieszkańca w Galerii Warmińskiej (ul. Tuwima 26) i w ratuszu (pl Jana Pawła II). Poza tym w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej przy al. Piłsudskiego 16 (Abecadło), al. Piłsudskiego 38 (Planeta 11) oraz przy ulicach H. Sawickiej 2 i Żołnierskiej 47.

Poza tym przy okazji wydarzeń sportowych i kulturalnych uruchomione będą mobilne punkty głosowania.

Wyniki plebiscytu poznamy 11 stycznia.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-19 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu