Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

I Ty możesz zostać pisarzem

materiały prasowe

W lutym rusza nowy projekt Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie skierowany do młodych twórców, debiutantów oraz początkujących autorów.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

I Ty możesz zostać pisarzem

 2017-01-20 09:00 
materiały prasowe

materiały prasowe

W lutym rusza nowy projekt Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie skierowany do młodych twórców, debiutantów oraz początkujących autorów.

"Papierówka" to nazwa projektu literackiego, który od 1 lutego ruszy w olsztyńskim MOK-u. Składa się z dwóch części: kursu kreatywnego pisania oraz dyżuru literackiego.

- To nie będzie lekcja polskiego - piszą na stronie pracownicy MOK. - To będzie chodzenie po polu minowym.

Spotkania z literaturą poprowadzi Mariusz Sieniewicz, pisarz, autor książek, m.in. "Czwartego nieba", "Miasta Szklanych Słoni", czy "Walizek hipochondryka". Dwukrotnie nominowany do Nagrody Literackiej Nike, trzykrotny finalista Paszportów "Polityki", laureat Nagrody Literackiej Warmii i Mazur. W trakcie kursu kreatywnego pisania uczestnicy skupią się na poznaniu samego siebie oraz  poszukiwaniu własnego języka.

- Dotkniemy spraw wielkich i pozornie błahych, jak pora dnia, miejsce i czas pisania - zachęca Sieniewicz. - Są nocne Marki, są i tacy, którzy wstają na długo przed kurami.

Prowadzący podzieli się z uczestnikami swoją wiedzą włączając w to kilka pisarskich patentów i tricków. Będzie też czas na literacki freestyle. Drugą częścią projektu jest tzw. dyżur literacki skierowany do osób, które chciałyby zaprezentować światu swoją twórczość. Organizator chce tym samym przełamać popularny wśród początkujących autorów trend pisania do szuflady.

- To będzie nasz protest-młot na zapełnione szuflady i twarde dyski - tłumaczy Sieniewicz. - Każdy będzie mógł przynieść swój tekst, by go przeczytać lub dać do przeczytania.

Najciekawsze utwory zaprezentowane podczas dyżuru znajdą się w artzinie "Papierówki", piśmie stworzonym przez uczestników. Pierwsze literackie spotkanie odbędzie się w środę (1 lutego), o 18:00 sali kameralnej pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu