Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

IDEA i IMPULS już w sprzedaży

Ruszyła sprzedaż dwóch gdańskich inwestycji dewelopera EURO STYL. Osiedle IMPULS, które zlokalizowane jest na ulicy Hynka w dzielnicy Zaspa, oraz nowoczesne osiedle IDEA, znajdujące się w rejonie gdańskiej Oliwy. Obie inwestycje posiadają już uprawomocnione pozwolenia na budowę.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

IDEA i IMPULS już w sprzedaży

 2015-07-17 13:10 

fot. EUROSTYL

opr. Karol Pasiekamoje artykuly

Ruszyła sprzedaż dwóch gdańskich inwestycji dewelopera EURO STYL. Osiedle IMPULS, które zlokalizowane jest na ulicy Hynka w dzielnicy Zaspa, oraz nowoczesne osiedle IDEA, znajdujące się w rejonie gdańskiej Oliwy. Obie inwestycje posiadają już uprawomocnione pozwolenia na budowę.


Budowa pierwszego budynku osiedla IDEA – B1, rozpocznie się około 20 lipca. IDEA tworzy ponad 4-hektarowy teren łączący funkcje mieszkaniową z usługową. Ważnym aspektem inwestycji jest atrakcyjne zagospodarowanie otwartej przestrzeni publicznej oraz jej współtworzenie przez polskich artystów: malarzy, grafików, fotografów czy rzeźbiarzy, którzy ozdobią elewacje, a także zaprojektują małą architekturę.

Osiedle ma być unikatowe w skali całego Trójmiasta, ponieważ ma być zaprzeczeniem nudy i zwyczajności, a wręcz przeciwnie – ma tętnić życiem i skupiać ludzi, zapraszać ich do wspólnego przebywania w otwartej przestrzeni publicznej.

Pierwsza artystką zaproszoną do współpracy przez EURO STYL jest pani Dorota Krzyżanowska – uznana trójmiejska malarka.

Ponadto inwestycja będzie się wyróżniać pod wieloma względami, m.in. awangardową i oryginalną architekturą, a także licznymi udogodnieniami dla mieszkańców oraz nowoczesnymi rozwiązaniami energooszczędnymi. Przykładowymi technicznymi rozwiązaniami zastosowanym w IDEI są higrosterowana wentylacja mechaniczna, ledowe oświetlenie czy specjalistyczna automatyka służąca sterowaniu instalacją grzewczą w mieszkaniu.

Nowoczesne udogodnienia przełożą się zapewne nie tylko na komfort przyszłych mieszkańców, ale i również na niższe rachunki i dbałość o środowisko.

W 7-kondygnacyjnym budynku B1 znajdzie się 86 mieszkań oraz 2 lokale usługowe. Większość z nich to mieszkania 2- i 3-pokojowe o metrażach od 41 do 69 m2, ale w ofercie nie zabraknie również mieszkań 4-pokojowych o powierzchniach do 92 m2. Cena m2 rozpoczyna się od 6200 zł. Wszystkie mieszkania, w zależności od położenia, będą posiadać balkon lub taras bądź zielony ogródek. W budynku znajdą się również cichobieżne i energooszczędne windy oraz hala garażowa zarówno dla aut i rowerów.


Prace na placu budowy mają się rozpocząć już niebawem: Około 20 lipca rozpoczniemy roboty ziemnie, następnie zajmiemy się pracami związanymi z realizacją stanu surowego budynku B1. Powinniśmy je zakończyć za około siedem miesięcy – informuje Radosław Serocki, dyrektor zarządzający w firmie Arbud – Nieruchomości Budownictwo, będącej generalnym wykonawcą IDEI. W tym samym czasie rozpoczną się też prace budowlane związane z zagospodarowaniem terenu – dodaje. Odbiór mieszkań ma nastąpić w I kwartale 2017 roku.

Na osiedlu IMPULS położonym w równie cennej części miasta, prace budowlane już trwają. Jak informuje Piotr Dawidowicz kierownik projektu: Zakończyliśmy wykop pod budynek A (Blue), w przypadku budynku B (Yellow) stan zaawansowania wykopu wynosi 90%. Aktualnie trwają prace związane z wykonaniem stóp ław fundamentowych oraz z wykonaniem ścian i słupów hali garażowej budynku A.

Również i na tym osiedlu EURO STYL - deweloper budujący w zgodzie z programem jakości „Jesteśmy Fair” – zaprojektował szereg proekologicznych oraz sprzyjających wygodzie użytkowania rozwiązań, takich jak oświetlenie strefowe sterowane czujkami ruchu, bezobsługowa mechaniczna wentylacja, instalacje światłowodowe, anteny TV naziemnej i satelitarnej na dachu oraz rozdzielnie multimedialne w każdym mieszkaniu. Nie można również zapomnieć, o już pewnym standardzie dewelopera, czyli cichobieżnych windach i nowoczesnych halach garażowych, a także starannie dobranej i zróżnicowanej zieleni na terenie osiedla.


W dwóch 5-kondygnacyjnych budynkach Blue i Yellow, znajdą się przede wszystkim mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe. Łącznie w obu budynkach znajdzie się 128 mieszkań oraz 1 lokal usługowy. Budynek o nazwie Blue oddany do użytkowania ma zostać w III kwartale przyszłego roku, natomiast budynek Yellow nieco później, bo w IV kwartale 2016 roku.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu