Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

IVONA zmienia oblicze telewizji

Gdyński syntezator mowy IVONA pomógł usprawnić dekodery do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

IVONA zmienia oblicze telewizji

 2013-12-03 09:00 

Gdyński syntezator mowy IVONA pomógł usprawnić dekodery do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej.

Dzięki współpracy z firmą Elderis, francuskim dostawcą treści, IVONA Software przyczyniła się do usprawnienia dekoderów do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. Dzięki wprowadzeniu funkcji mowy w dekoderach STB (Set-Top Box) korzystanie z tych urządzeń będzie prostsze. Interfejs użytkownika, elektroniczny przewodnik po programach (EPG), a także funkcjonalności związane z kontrolą odtwarzania i nagrywania wybranych programów (PVR) zostały udźwiękowione. To jednak nie koniec udogodnień. Głosy IVONA będą również odczytywać wiadomości, komunikaty giełdowe, prognozy pogody, a nawet opisy filmów.
To rozwiązanie skierowane jest przede wszystkim do osób o specjalnych potrzebach, tj. ludzi starszych, niedosłyszących, niewidomych, dyslektyków. Pozwala to na zapewnienie im dostępu do świata informacji, rozrywki i multimediów  bez ograniczeń, z którymi musieli się mierzyć do tej pory, a także na zachowanie aktywności intelektualnej i możliwości czynnego uczestnictwa w życiu społecznym.
IVONA Software, początkowo funkcjonująca pod nazwą IVO Software, została założona przez Łukasza Osowskiego i Michała Kaszczuka, absolwentów Politechniki Gdańskiej. Firma ta, od początku swojego istnienia działająca na terenie Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego, jest dziś częścią grupy Amazon.com – jednego z pionierów sprzedaży elektronicznej na Świecie.
Użytkownicy dekoderów wyposażonych w głosy syntezatora mowy IVONA będą mogli ponadto utrzymywać relacje z rodziną i znajomymi, czy zapoznawać z treścią serwisów informacyjnych i rozrywkowych, a wszystko to za pośrednictwem dostępnego w telewizorze portalu internetowego. Obsługa takiego urządzenia odbywa się za pomocą tradycyjnego pilota.
To nie pierwsze przedsięwzięcie IVONA Software o charakterze prospołecznym. Parkowa firma została uhonorowana medalem "Gdynia bez Barier" za pomoc w rehabilitacji osób słabowidzących i niewidomych. Przyczyniła się również do powstania aplikacji Motosmarty, zwiększającej bezpieczeństwo motocyklistów na drogach. Dzięki dekoderom Elderis, będzie mogła przeciwdziałać osamotnieniu i wykluczeniu osób starszych i niewidzących.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-19 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu