Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Igor Wasilewski – z GPEC-u do PERN-u

Igor Wasilewski, członek zarządu Gdańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. od 2010 r., (w branży energetycznej od 20 lat), z dniem 5 stycznia 2016 złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Obecnie zarząd tej firmy (w której 84 % udziałów ma Stadtwerke Leipzig, a 16% Gmina Miasto Gdańsk), funkcjonuje w składzie: Marcin Lewandowski i Karsten Rogall – członkowie zarządu.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Igor Wasilewski – z GPEC-u do PERN-u

 2016-01-11 07:05 
Anna Kłosmoje artykuly

Igor Wasilewski, członek zarządu Gdańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. od 2010 r., (w branży energetycznej od 20 lat), z dniem 5 stycznia 2016 złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Obecnie zarząd tej firmy (w której 84 % udziałów ma Stadtwerke Leipzig, a 16% Gmina Miasto Gdańsk), funkcjonuje w składzie: Marcin Lewandowski i Karsten Rogall – członkowie zarządu.


A potem było Święto Trzech Króli. Następnego dnia, czyli już 7. stycznia 2016, pojawił się komunikat, że Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Przedsiębiorstwa Eksploatacji Rurociągów Naftowych "Przyjaźń" odwołało ze składu zarządu spółki prezesa Marcina Moskalewicza oraz wiceprezesów Dariusza Zawadkę i Aleksandrę Sieczkowską-Pachelską. W ich miejsce powołano Igora Wasilewskiego na stanowisko prezesa firmy oraz Tadeusza Zwierzyńskiego i Rafała Milanda na stanowiska wiceprezesów.

Na stanowisku wiceprezesa pozostał natomiast przedstawiciel załogi, Sławomir Stachowicz.

  • Moim zadaniem będzie realizacja strategii firmy w taki sposób, aby zwiększenie wartości firmy dla interesariuszy było połączone ze wzrostem satysfakcji klientów ze świadczonych usług oraz ciągłym doskonaleniem procesów wewnątrz firmy. Jestem przekonany, że PERN może mieć jeszcze silniejszą pozycję na rynku i tworzyć coraz bardziej efektywny zespół zaangażowanych pracowników – zapowiedział Igor Wasilewski, nowy prezes PERN.


Kim jest
Igor Wasilewski?

Igor Wasilewski (ur. 1967) ukończył studia na wydziale inżynierii środowiska Politechniki Warszawskiej oraz zarządzanie i marketing na Uniwersytecie Warszawskim. To absolwent studiów podyplomowych z zakresu inżynierii gazownictwa, public relations oraz zarządzania finansami firmy. Posiada dyplom MBA University of Illinois (USA).

W latach 1993-2004 zajmował różne stanowiska menedżerskie w PGNiG w obszarach handlu, marketingu, dystrybucji i rozwoju. Od 2004 r. pracował w spółce Gaz-System, a w latach 2006-2009 pełnił funkcję prezesa jej zarządu. Został odwołany (nocą) 1 lipca 2009 przez ministra skarbu Aleksandra Grada. Funkcje zarządcze w GPEC zaczął pełnić od czerwca 2010 po Szczepanie Lewnie (b. wiceprezydencie Gdańska). Jak już było powiedziane – do 5 stycznia 2016.

Znajduje czas na uprawianie sportu. Gra w tenisa, jeździ na nartach, a w 2009 nawet przebiegł maraton – 42 km.

Będzie przecinał wstęgi

PERN informował niedawno, że przygotowuje się do rozruchu Terminalu Naftowego w Gdańsku, który otrzymał już pozwolenie na użytkowanie. Jest to na razie pierwsza część terminalu, która ma rozpocząć działalność operacyjną pod koniec pierwszego kwartału tego roku. Na inwestycję składa się sześć zbiorników o pojemności 62,5 tys. metrów sześc. każdy, przeznaczonych na ropę naftową, powiązanych rurociągami i pompowniami, do tego oczyszczalnia ścieków oraz infrastruktura drogowa, kanalizacyjna i elektryczna. Inwestycja, pod którą kamień węgielny wkopał jeszcze prezes Moskalewicz w towarzystwie ówczesnego premiera Donalda Tuska, prowadzona była od kwietnia 2013 r. a kosztowała 412 mln zł.

PERN planuje także drugi etap inwestycji, czyli rozbudowę terminalu o kolejne zbiorniki o łącznej pojemności 325 tys. metrów sześc., tym razem z przeznaczeniem na przeładunek i składowanie paliw, a także produktów chemicznych. Ta część przedsięwzięcia, miałaby być gotowa do 2018 r. Koszt całej inwestycji, (pierwszy i drugi etap), szacowany był w 2010 roku na ok. 826 mln zł

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu