Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Inicjatywy dla biznesu

Agencja Rozwoju Pomorza przygotowała kilka inicjatyw dla przedsiębiorców.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Inicjatywy dla biznesu

 2015-05-06 07:01 
Dorota Korbutmoje artykuly

Agencja Rozwoju Pomorza przygotowała kilka inicjatyw dla przedsiębiorców.

X POMORSKIE FORUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI - OD 4 MAJA RUSZA REKRUTACJA UCZESTNIKÓW

Od 4 maja można zgłaszać się na Pomorskie Forum Przedsiębiorczości, które odbędzie się 21 maja, tradycyjnie w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym w Gdyni. Motywem przewodnim tegorocznej edycji będzie Zarządzanie Zasobami Ludzkimi. Drugim ważnym tematem poruszanym podczas Forum będą możliwości wsparcia działalności przedsiębiorstw w perspektywie Funduszy Europejskich 2014 – 2020. Po sesji głównej odbędą się warsztaty w czterech blokach tematycznych: „Zasoby Ludzkie”, „Praktyki CSR”, „Działalność eksportowa” oraz „Start-up“. Rekrutację rozpoczniemy 4 maja 2015 r. Udział w Forum jest bezpłatny.

 

 

 

BEZPŁATNE SZKOLENIE DLA FIRM

Przeznaczone dla firm produkujących, używających i obracających substancjami chemicznymi i firm doradczych specjalizujących się w tym obszarze.

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie ”Bezpieczeństwo substancji chemicznych. Obowiązki przedsiębiorstw wynikające z rozporządzeń UE dotyczących bezpieczeństwa posiadania, stosowania i obrotu substancjami i mieszaninami”. Spotkanie organizowane 14 maja 2015 r. kierowane jest do przedstawicieli firm produkujących, używających i obracających substancjami oraz mieszaninami chemicznymi, w tym substancjami klasyfikowanymi jako niebezpieczne, a także firm doradczych specjalizujących się w tematyce substancji chemicznych.

 

 

 

PROGRAMY UE NA INNOWACJE W SEKTORZE MŚP

Komercjalizacja B+R na światowych rynkach – nowy konkurs w ramach GO_GLOBAL.PL

Nowy konkurs na wsparcie firm w komercjalizacji wyników badań naukowych i prac rozwojowych na rynkach światowych. Nabór wniosków zaczyna się 11 maja i potrwa do 15 lipca br. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przeznaczyło na ten cel 15 mln PLN.

Od 4 maja br. rusza nabór wniosków dla projektów B+R realizowanych przez MŚP, w ramach PO IR, Poddziałanie 1.1.1.

Celem działania jest podniesienie innowacyjności polskich przedsiębiorstw dzięki wykorzystywaniu rezultatów prac B+R w prowadzonej działalności gospodarczej. Jest ono kontynuacją działania realizowanego w ramach konkursu 1.4 z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

 

 

 

POMORSKI SMART-UP

Trwa rekrutacja na bezpłatne szkolenia w ramach projektu „Pomorski Smart-Up”. Szkolenia przygotowują do pracy na stanowiskach:

 

monter podzespołów elektronicznych – branża elektroniczna

 

szkolenia przygotowujące do pracy na stanowisku montera podzespołów elektronicznych ruszają w połowie maja. Ukończenie kursu stwarza szansę na zatrudnienie. Program dostosowany do oczekiwań firm z branży elektronicznej prowadzących obecnie rekrutację. Uczestnicy zapoznają się ze specyfiką branży, zdobędą wiedzę z obszaru komponentów i podzespołów elektronicznych. Zajęcia będą miały charakter praktyczny (40 godzinny kurs potrwa 5 dni) i odbędą się w Kwidzynie oraz Tczewie.

 

programista – branża ICT

 

bezpłatne szkolenie z branży ICT „Wprowadzenie do programowania, ścieżka front-/end-development” realizowane w ramach projektu „Pomorski Smart-Up”. Kurs pozwala zdobyć kwalifikacje niezbędne do pracy na stanowisku młodszy programista. Oprócz 225 godzin zajęć szkoleniowych uczestnicy wezmą udział w 1 miesięcznych praktykach w firmach technologicznych, ok. 160 godzin.

Oferta bezpłatnych szkoleń organizowanych w ramach projektu „Pomorski Smart – Up” kierowana jest do młodych ludzi zamieszkujących na terenie województwa pomorskiego, którzy nie ukończyli 30 roku życia, są bezrobotni lub pozostają bez zatrudnienia i planują podjąć pracę w pomorskich firmach. Dokumenty aplikacyjne dostępne są w zakładce "Ogłoszenia o szkoleniach" na stronie internetowej: www.investinpomerania.pl

 

 

SUKCES NA SZPILKACH!

Zapraszamy wszystkie przedsiębiorcze panie, które prowadzą lub chcą prowadzić działalność gospodarczą na spotkanie z cyklu „Sukces na szpilkach”. „Czego media potrzebują najbardziej, czyli jak pozyskać media do budowy swojej marki” to temat warsztatów, które poprowadzi właścicielka firmy KeyK Project Marketing.

 

 

DZIEŃ UKRAIŃSKIEGO BIZNESU W POLSCE

Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza informuje, że wspólnie z Międzynarodowym Centrum Prawniczym EUCON organizuje „Dzień Ukraińskiego Biznesu w Polsce”, wydarzenie gospodarcze połączone z prezentacją projektów opracowanych przez ukraińskich przedsiębiorców planujących nowe działania gospodarcze w Polsce. "Dzień Ukraińskiego Biznesu w Polsce" odbędzie się 14-15 maja 2015 r. Zgłoszenia do 8 maja 2015 r. do godz. 16.00.

 

 

MISJA GOSPODARCZA DO CHIN

Już w przyszłym tygodniu 5 pomorskich firm z sektora MŚP, reprezentujących branżę spożywczą weźmie udział w Misji do Chin, organizowanej przez Agencję Rozwoju Pomorza we współpracy z Gdańską Agencją Rozwoju Gospodarczego (InvestGDA).

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (1)

Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Metropolia.info nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.

Dodaj opinię
Twój nick

ocena: 0%

2015-07-01 03:58:14
Hi Pops,another fantastic card. Lovely image.What a woenurfdl idea too. I know I keep saying this but you have such a lovely talent. Just wish I was half as good as you.Thank you for your visit to my blog. I know your a very bust lady so it is very much appreciated.Have a woenurfdl crafty evening everyone.Lots of crafty love. Jenny L.

oceń komentarz

Daj plusaDaj minusa

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu