Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Inspiracją są goście restauracji

materiały prasowe

Rozmawiamy z Grzegorzem Labudą, szefem kuchni restauracji Szafarnia 10.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Inspiracją są goście restauracji

 2016-04-30 14:59 

Rozmawiamy z Grzegorzem Labudą, szefem kuchni restauracji Szafarnia 10.

materiały prasowe

Z aktualną porą roku nowa karta menu, co przyniesie odsłona wiosenna?

Nowe menu będzie obowiązywało w okresie wiosenno-letnim. 90% dotychczasowego menu zostanie wymienione na potrawy lżejsze i oczywiście sezonowe. Pojawią się chłodniki, sałatki z nowalijkami, szczupak , którego od miesiąca maja będzie można poławiać , ale również nowe dania z dziczyzny , między innymi goleń z dzika . Od czerwca na tarasie restauracyjnym  uruchamiamy  kuchnię  grillową, a tam pojawi  się kaszubska jagnięcina i ryby  z polskiego morza i kaszubskich jezior. Natomiast na 10 pietrze od czerwca otwieramy nasz drugi taras i tam będzie można miło spędzić czas z najlepszym widokiem na panoramę Gdańskiej starówki.

Kto lub co jest inspiracją przy tworzeniu nowych potraw i kto pierwszy je ocenia?

Inspiracją  do nowego menu są zawsze moi goście, to ich pytam  co im się podoba, czego oczekują, co by zmienili. Takie informacje przekazuję mojemu zespołowi, oni myślą nad nowymi koncepcjami, następnie razem siadamy  i wybieramy najlepsze pomysły.  Te pomysły dalej szlifujemy  w pracy organicznej. Bardzo wnikliwie  słuchamy  pierwszych opinii naszych gości i jeśli jest potrzeba to dokonujemy korekt.

Jakie produkty regionalne komponują nowe smaki?

Kuchnia Szafarni 10 przede wszystkim stara się pracować na produktach regionu pomorskiego.
Czyli produkty z polskiego morza, kaszubskich jezior, żuławskich pól, drobiu  z południa pomorza
i dziczyzny z borów tucholskich i lasów kościerskich.

Nowoczesna kuchnia  polska i regionalna  pomorska to zamierzona fuzja Pana restauracji?

Tak, od 10 lat jestem ambasadorem nurtu  kulinarnego modern polish cuisine , a nurt  ten ma na celu propagowanie  kuchni polskiej, regionalnej w nowej, współczesnej odsłonie.
Polska kuchnia  regionalna jest bogata w produkty , trzeba tylko chcieć po nie sięgnąć .
Moje tytuły  książek są również dedykowane  polskiej kuchni . Uwielbiam polską kuchnię  i będę ją promował w Szafarni 10. W naszej restauracji dużą grupą odwiedzającą  są goście ze Skandynawii , cieszę się , że Oni docenia ją i chętnie odwiedzają restaurację  z modern polish cuisine , to dla nas duże wyróżnienie.

Co jeszcze czeka Gości w wiosenno-letnim sezonie? Cykliczne spotkania, tematyczne wieczory?

Na pewno zapraszamy na czwartkowo-piątkowe  wieczory muzyczne, od czerwca  grill z polskimi rybami w godzinach wieczornych,  coctail bar na 10piętrze. z widokiem  na Gdańsk oraz sezonowe dania z polskich produktów  w najlepszym wydaniu.

 

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Podobne wiadomości

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu