Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Jak tanio wyjechać na wakacje?

Wielkimi krokami zbliżają się letnie wakacje 2015. Co zrobić, aby spędzić ten czas jak najlepiej, a przy tym nie zbankrutować? Czy naprawdę na wakacje marzeń trzeba wydawać po parę tysięcy złotych? Nie, jeżeli tylko ma się plan jak to zrobić.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Jak tanio wyjechać na wakacje?

 2015-02-04 16:14 
Karol Pasiekamoje artykuly

Wielkimi krokami zbliżają się letnie wakacje 2015. Co zrobić, aby spędzić ten czas jak najlepiej, a przy tym nie zbankrutować? Czy naprawdę na wakacje marzeń trzeba wydawać po parę tysięcy złotych? Nie, jeżeli tylko ma się plan jak to zrobić.

Domyślam się, że nie chcesz wydawać fortuny na wakacje, a może nawet jej nie masz, a przecież każdemu należy się, choćby te 2 tygodnie czasu wolnego od codziennego życia. Na szczęście minęły czasy, kiedy trzeba było płacić wielkie pieniądza nawet na wyjazd do Polski. Teraz przy odrobinie szczęście na wakacje marzeń możesz udać się za małe pieniądze, czy też kompletnie za darmo.


Możemy wyodrębnić cztery grupy: młodzież, studenci, dorośli oraz osoby 50+. Dla każdej z tej grupy idzie znaleźć idealny rozwiązanie, aby mogli odpocząć w doskonałych warunkach, nie tracąc przy tym połowy swoich oszczędności.

 

Wakacje dla młodzieży

 

Ta grupa ma chyba najtrudniejsze zadanie, gdyż przeważnie są to osoby bez stałego dochody. Młodzi ludzie przeważnie wyjeżdżają z rodzicami, bądź do rodziny. Jeżeli masz gdzieś w regionie turystycznym znajomych, to warto abyś się z nimi skontaktował i zapytał o możliwość przyjazdu na pewien okres. Taki obóz sportowy to również dobry pomysł! Dużo klubów współfinansuje takie wyjazdy i ostateczny koszt nie jest wcale taki duży. Jeżeli Twój wiek pozwala na podjęcie pracy, to możesz skorzystać z work and travel. Taki wyjazd pozwoli Ci zarobić pieniądze, a przy okazji zwiedzić obce państwo. Jest to idealne rozwiązanie dla młodzieży.

 

Wakacje dla studentów

 

Studenci jako jedni z nielicznych mają najdłuższe wakacje, niestety przez brak pieniędzy nie mogą w pełni wykorzystać tego urlopu. Jeżeli masz dużo znajomych powinieneś z nimi porozmawiać o wspólnym wyjeździe na wakacje, wtedy koszty rozłożą się na większą liczbę osób i każdy zaoszczędzi. Powinieneś przeglądać również różne konkursy, w których można wygrać darmowe wycieczki za granicę. Dobrym rozwiązaniem jest również połączenie pracy z turystyką.

 

Wakacje dla dorosłych

 

Będąc w tej grupie zapewne masz już swoje pieniądze i oszczędności. Jednak nie chciałbyś wydawać dużej kwoty na wakacje. Możesz skorzystać z ofert last minute, rezerwowanie wyprawy na pół roku przed na pewno pozwoli Ci na uzyskanie dużych rabatów. Organizowanie samemu wypraw również jest dobrą opcją, samemu możesz poszukać najtańszego hotelu, czy też biletu na samolot. Warto wcześniej zastanowić się nad podróżą i poszukać promocji.

 

Wakacje dla seniorów

Mimo niskich emerytur, czy rent i Ty na pewno będziesz chciał gdzieś wyjechać na wakacje. Dla seniorów biur podróży mają przygotowane specjalne oferty o nazwie Senior 55+. Korzystając z tej promocji możesz zaoszczędzić część pieniędzy, gdyż takie wyjazdy są zazwyczaj tańsze od tych zwykłych. Terminy takich wyjazdów są planowane poza sezonem turystycznym, dzięki czemu kolejne złotówki zostaną w Twoim portfelu.

 

W każdym wieku można udać się na tanie wakacje swoich marzeń. Warto pamiętać, iż organizowaniem takich wypraw warto zająć się długo przed planowanym wyjazdem. Można wiele zaoszczędzić, tylko trzeba najpierw się napracować.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu