Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Jak zabezpieczyć swój rower?

Rusza czas wiosennych podróży rowerowych, zarówno miejskich, jak i dłuższych wypraw. Z policyjnych doświadczeń wynika, że w tym okresie wzrasta liczba kradzieży jednośladów. Dlatego też funkcjonariusze apelują o szczególną ostrożność przy pozostawianiu rowerów i radzą, jak zapewnić im bezpieczeństwo.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Jak zabezpieczyć swój rower?

 2014-04-12 13:00 

fot. archiwum

GD/KPP Wejherowomoje artykuly

Rusza czas wiosennych podróży rowerowych, zarówno miejskich, jak i dłuższych wypraw. Z policyjnych doświadczeń wynika, że w tym okresie wzrasta liczba kradzieży jednośladów. Dlatego też funkcjonariusze apelują o szczególną ostrożność przy pozostawianiu rowerów i radzą, jak zapewnić im bezpieczeństwo.

Policjanci radzą, żeby przy trzymaniu swojego „jednego kółka” zastosować kilka porad dotyczących możliwości zabezpieczeń oraz wyborze rozsądnych miejsc pozostawiania rowerów. Należy pamiętać, że nie ma doskonałych form zabezpieczenia, jednak dzięki tym sposobom można ograniczyć i zminimalizować ryzyko kradzieży.
Warto zatem pamiętać o tym, żeby:

  • Przy zakupie roweru sprzedawca zawsze wpisał do karty gwarancyjnej numer seryjny nabywanego roweru. Już w trakcie kupowania można zadbać o mechaniczne zabezpieczenie roweru, jednak podczas zakupu nie kierujmy się tylko względami finansowymi, ale też gwarancją zabezpieczeń.

  • Zapisać numer ramy oraz inne numery na rowerze, zrobić mu zdjęcie. W sytuacji kradzieży można te dane przekazać Policji.

  • Zastosować solidne zabezpieczenia piwnic, garaży i innych pomieszczeń, w których przechowywane są jednoślady, a dodatkowo rower przypiąć.

  • Oznakować swój rower. Specjalne numery są nanoszone na jednoślad, jest on wprowadzony do bazy oznakowanych pojazdów. W razie utraty roweru jest on poszukiwany na terenie całego kraju, co zwiększa szanse na jego odzyskanie.

  • Przy pozostawianiu roweru w miejscu ogólnodostępnym spróbować zostawić go w miejscu  monitorowanym, np. obok monitoringu miejskiego. W przypadku pozostawienia roweru bez opieki, nałożyć tzw. blokadę i postarać się mieć go na oku.

  • Najlepiej zastosować profesjonalne zabezpieczenie. Warto skorzystać z mocnych i atestowanych blokad, nawet najprostsze zabezpieczenie może utrudnić kradzież.

  • Użyć można linek rowerowych. Odchodząc nawet na chwilę, przypiąć rower do nieruchomej części otoczenia. Linka powinna trzymać nie tylko koło, które łatwo zdjąć, ale ramę z kołem. Dobrym zabezpieczeniem jest tzw. U-LOCK – blokada w kształcie literki U. Można połączyć ze sobą dwa zabezpieczenia.

Przypominamy, że gdy dojdzie do kradzieży roweru, należy natychmiast zgłosić ten fakt Policji. Najlepiej jest posiadać przy sobie dokumenty roweru – kartę gwarancyjną z numerem ramy i opisem pojazdu. Warto też wykonać zdjęcie roweru i przechowywać je razem z innymi dokumentami.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (2)

Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Metropolia.info nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.

Dodaj opinię
Twój nick

ocena: -56%

2016-10-06 14:32:36
Agreed the whole world is watching, this is what they think of us. Do any of you wa2n&#8t30; wait you do want the world to think this, and you don’t give a fuck. Well, I’m off to go to Japan or somewhere, where people actually use their fucking brains rather than just like it loop on white noise. I don’t want to live here anymore society is fucked with people who think that emotional abuse and such is okay…

oceń komentarz

Daj plusaDaj minusa
Twój nick

ocena: -64%

2016-08-08 05:53:46
I took a sickness hit last week, myself. So I’m right behind everything you mention in this video. One of the things I’ve recently been doing is waking up early to write. I use to wake up at 7:30am and was off to work by 8:00, but now I wake up at 4:45 every day (including weekends) and get 2+ hrs of writing acpmlcoished each day. It’s worked out much better than staying up late because I would tend to continue writing for hours and hours without limits in the evenings. By writing in the morning, I limited on time before I have to start working. Keeps me from over extending.

oceń komentarz

Daj plusaDaj minusa

© Copyright 2012-19 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu