Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Jeśli o projektowaniu, to tylko w Gdyni

Gdynia Design Days to jedna z najważniejszych imprez w letnim kalendarzu wszystkich miłośników designu.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Jeśli o projektowaniu, to tylko w Gdyni

 2015-05-19 15:08 

Gdynia Design Days to jedna z najważniejszych imprez w letnim kalendarzu wszystkich miłośników designu.

Tym razem odbędzie się w dniach 3-12 lipca i będzie podzielona na różne sekcje. Wystawa główna „Sieci" będzie miała na celu stworzenie rozwiązań dotyczących poprawy, wzmocnienia, a niekiedy odbudowania sieci relacji i współdziałania mieszkańców. Interpretacją tegorocznego hasła „Sieci” mają być projekty dotyczące miejskich aktywności, nakierowane na relacje społeczne. Na ekspozycji będzie można zobaczyć koncepcje przygotowane dla różnych odbiorców z terenu miasta, m. in. kupców, dzieci, mieszkańców osiedli, turystów, czy instytucji miejskich. Niektóre z prezentowanych obiektów będą mogły stać się za jakiś czas częścią miejskiego wyposażenia.

 

Organizatorem wystawy jest Centrum Designu Gdynia, a z okazji imprezy w mieście pojawi się Terminal Designu - na placu Kaszubskim oraz w formie satelity przed Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym Gdynia (który stanie się na ten czas drugim centrum festiwalowym). Będzie to miejsce spotkań przyjazne wszystkim amatorom designu. W ciągu dnia można tu będzie oglądać wystawy i brać udział w otwartych warsztatach, a wieczorem wypoczywać przy muzyce czy filmie.

 

- W tym roku punktem wyjścia przy projektowaniu Terminalu Designu było stworzenie budynku, który swoją formą otworzyłby się na plac Kaszubski – mówi Łukasz Piankowski, jeden z odpowiedzialnych za projekt. – Rola budynków jest istotnym elementem budowania placów i przestrzeni miejskich, a funkcje znajdujące się na poziomie parteru są istotnym generatorem zdarzeń – najbardziej dostępnym miejscem spotkań. Mają za zadanie przyciągnąć mieszkańców do korzystania z walorów przestrzeni miejskiej, jaką w naszym przypadku stał się plac Kaszubski. Dlatego tegoroczny Terminal Designu staje się tłem dla placu, jego zapleczem funkcjonalnym, pozostawiając plac otwartym na wydarzenia i na ludzi. Jego forma wpisuje się w tkankę miejską i w strukturę urbanistyczną. Podobną funkcję spełni Terminal Designu usytuowany w PPNT.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-19 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu