Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Kto chce zagospodarować planty?

olsztyn.eu

Zakończono przyjmowanie ofert w przetargu na zagospodarowanie terenu przy Bazylice św. Jakuba. Do udziału w postępowaniu przystąpiły trzy firmy.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Kto chce zagospodarować planty?

 2017-02-13 19:00 
olsztyn.eu

olsztyn.eu

Zakończono przyjmowanie ofert w przetargu na zagospodarowanie terenu przy Bazylice św. Jakuba. Do udziału w postępowaniu przystąpiły trzy firmy.

Nieco ponad 1,2  mln złotych miasto przeznaczyło na rewaloryzację terenu przy Bazylice Św. Jakuba pod planty miejskie. Do udziału w przetargu przystąpiły trzy firmy. Najtańszą ofertę przedstawiła olsztyńska firma Inwest Servis (983 592,00 zł ). Pozostałe to AG Complex z Warszawy (1 230 000,00 zł) oraz Skanska S.A. (1 064 333,01 zł). Wnioski czeka ocena formalna. Wykonawcę inwestycji powinniśmy poznać za około cztery tygodnie.

Projekt zakłada stworzenie dwóch stref: ogólnodostępnej tzw. piknikowej, rekreacyjnej oraz strefy wyciszenia i relaksu. Pierwsza powstanie w miejscu obecnego gruntowego parkingu oraz ogrodu przedszkola. Będzie to teren otwarty, sprzyjający rożnym formom aktywności i wypoczynku. Dodatkowo teren zostanie połączony z wałami miejskimi za pomocą schodów tarasowych co pozwoli na organizację w tym miejscu plenerowych wydarzeń kulturalnych. Druga strefa zwana ogrodem wirydarzowym będzie zlokalizowana w oddaleniu od ruchliwej ulicy Pieniężnego, w miejscu dawnego ogrodu archiprezbitera i wikarego z katedry św. Jakuba. Zieleń w tej części plant nawiązywać będzie do założeń takich obiektów. To kwadratowy lub prostokątny ogród umieszczony wewnątrz murów klasztornych. Prace mają być realizowane równolegle z przebudową ul. Pieniężnego.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-19 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu