Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Kultura kwitnie w Oranżerii

warmia.mazury.pl

Zrewitalizowany budynek oranżerii w Lidzbaku Warmińskim stał się nową atrakcją turystyczną regionu.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Kultura kwitnie w Oranżerii

 2016-02-16 16:00 
warmia.mazury.pl

warmia.mazury.pl

Zrewitalizowany budynek oranżerii w Lidzbaku Warmińskim stał się nową atrakcją turystyczną regionu.

Oranżeria Ignacego Krasickiego w Lidzbarku Warmińskim to klasycystyczna budowla odrestaurowana dzięki funduszom unijnym z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. Miejsce tętni teraz życiem i posiada ciekawą ofertę skierowaną do przedszkoli, szkół, placówek oświatowych, a także innych zorganizowanych grup.

Od 15 lutego do końca kwietnia będzie można tam wziąć udział w zajęciach z edukacji regionalnej „Wiosna na Warmii”. Koncentrują się one wokół zwiastunów wiosny, prac gospodarskich i wielkiego wydarzenia świąt Wielkanocnych. Z ich obchodami wiążą się zwyczaje i tradycje związane z praktykami kościelnymi, jak i reliktami pogańskich wierzeń. Z kolei „Feliks Nowowiejski – słynny kompozytor z Warmii” to propozycja nawiązująca do obchodzonej w 2016 roku 70 rocznicy śmierci twórcy melodii do Roty. Od 15 kwietnia do końca czerwca Oranżeria Kultury proponuje zajęcia poświęcone Feliksowi Nowowiejskiemu, autorowi wielu pieśni ludowych, religijnych i patriotycznych.

Do końca miesiąca można w Oranżerii Kultury obejrzeć wystawę ilustracji autorstwa Bohdana Butenki. Zaś 29 lutego odbędzie się prezentacja nowych nabytków w zbiorach bibliotecznych oranżerii.

W programie są też propozycje stałe:

  • „Poznajmy Oranżerię” – zajęcia edukacyjne dla odwiedzających oranżerię po raz pierwszy.
  • „Lidzbarska rezydencja biskupa Ignacego Krasickiego” – historia pobytu biskupa w Lidzbarku Warmińskim i w miejscach przez niego zamieszkiwanych ze szczególnym uwzględnieniem Oranżerii oraz lidzbarskiego Zamku. Pasje i zainteresowania Ignacego Krasickiego przybliżą prelekcja, prezentacja ilustracji i zdjęć.
  • „Bawiąc się słowem z Księciem Poetów” – literackie podróże z Ignacym Krasickim zinterpretują 21 wiek. Udowodnią, że w pewnych kwestiach ludzie i świat pozostają tacy sami. Będzie się działo: czytanie, odgrywanie ról, filozofowanie. A wszystko to z inspiracji twórczością biskupa warmińskiego.
  • „Książki mojego dzieciństwa” – dla klas I-III (i nie tylko) opowieści o książce, jej rodzajach i różnorodności, o ponadczasowych historiach i wierszykach dla dzieci i o wspomnieniach z przygód przeżytych dzięki książkom. Aktywne słuchanie, dyskusja, wspólne czytanie.
Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu