Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Kupujemy mieszkanie ale jakie?

brabank

Dziś wybór mieszkania to kwestia nie tylko preferencji czy wygody, ale i świadomości trendów, jakimi rządzi się świat nieruchomości. Dzięki ich znajomości możemy zamieszkać w modnym miejscu, a nieruchomość stanie się dobrą lokatą kapitału.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Kupujemy mieszkanie ale jakie?

 2016-10-24 16:00 
brabank

brabank

( fot. Brabank )

Dziś wybór mieszkania to kwestia nie tylko preferencji czy wygody, ale i świadomości trendów, jakimi rządzi się świat nieruchomości. Dzięki ich znajomości możemy zamieszkać w modnym miejscu, a nieruchomość stanie się dobrą lokatą kapitału.

Wyniki badań i analiz statystycznych sprzed kilku lat wskazywały jednoznacznie na wyludnianie się  centrów polskich miast, zaś przedmieścia oraz wsie i miasta sąsiadujące z metropoliami, stawały się miejscem, w którym nabywcy indywidualni poszukiwali domu lub apartamentu. Pogoń Polaków za spokojem i marzenia o zielonych przedmieściach ma też drugą, gorzką stronę. Mieszkanie z dala od miasta ma dużo wad – przede wszystkim są to długie dojazdy.

Dzięki rewitalizacji na poziomie architektonicznym starych miast w wyniku działań, prowadzonych przez władze samorządowe lub prywatnych inwestorów, poprawiają się warunki życia na tym terenie. Miejsca te stają się modne, młodzi ludzie chętnie tam bywają, wprowadzają się nowi mieszkańcy i ceny nieruchomości rosną.

Jest jeszcze oferta, która godzi oba światy, czyli tak zwane miasto w mieście. To powrót do źródeł ludzkiego osadnictwa i mieszkania w miejscach, które łączą w sobie wiele funkcji: mieszkanie, odpoczynek, rozrywkę i miejsce pracy. Dziś nieopodal centrów miast, a nawet w samym centrum, powstają nowoczesne wielofunkcyjne osiedla, które dzięki lokalom usługowym i bliskości infrastruktury miejskiej stanowią niemal samowystarczalne pod wieloma względami przestrzenie.

W świecie nieruchomości nie ma uniwersalnych rozwiązań. Dlatego zastanawiając się nad zakupem mieszkania lub domu warto, poza utartym wyborem miasta czy przedmieścia, rozważyć także opcję, która zawiera w sobie wiele pozytywnych stron.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu