Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Metropolitalne Targi Pracy

Targi Pracy odbyły się w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym AmberEXPO w Gdańsku.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Metropolitalne Targi Pracy

 2015-04-10 12:07 

fot. AK

Anna Kłosmoje artykuly

Targi Pracy odbyły się w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym AmberEXPO w Gdańsku.

Wcześniej Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego oraz wicemarszałkowie Wiesław Byczkowski  i Krzysztof Trawicki, a także przedstawiciele przedsiębiorców – Zbigniew Canowiecki, prezes Pracodawców Pomorza oraz Grzegorz Pellowski, członek zarządu Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw, wzięli udział w  konferencji „Zainwestuj w rozwój kadry z Krajowym Funduszem Szkoleniowym i Europejskim Funduszem Społecznym”.

 

 

 

Nowością targów była oferta Krajowego Funduszu Społecznego skierowana do pracodawców i ich pracowników.

 

 

- Z nadzieją patrzę na pojawiające się nowe możliwości wspierania firm przez fundusze społeczne - krajowe i europejskie - powiedział marszałek Mieczysław Struk. - Wobec wyzwań związanych ze starzeniem się społeczeństwa, województwo pomorskie staje przed koniecznością nie tylko inwestowania w młodych, ale również podjęcia szkoleń i przekwalifikowania starszych pracowników.

 

 

Odpowiedzialnym w Urzędzie Marszałkowskim za wdrażanie programów unijnych, w tym Europejskiego Funduszu Społecznego, jest wicemarszałek Wiesław Byczkowski.

 

 

- Dla podnoszenia kompetencji zawodowych pracujących istotne są: promowanie zatrudnienia osób z różnych grup wiekowych, lepsze przygotowanie pracowników do zmian globalnych, oswojenie ich z perspektywą kształcenia się przez całe życie – podkreślił wicemarszałek. - Wsparcie możliwe jest zarówno na poziomie krajowym, jak regionalnym.

 

 

Zbigniew Canowiecki pozytywnie ocenił współpracę swej organizacji z wszelkimi strukturami pomorskich Urzędów Pracy. Jako cenne określił otrzymywane na bieżąco informacje z jakiego wsparcia, w tym finansowego, mogą korzystać przedsiębiorcy. Koniecznością nazwał budowanie struktur współpracy w skali metropolitalnej.

Szczegóły współpracy publicznych służb zatrudnienia z pracodawcami przedstawił Roland Budnik – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu