Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Mieszkania Plus. Dla kogo, gdzie i za ile?

UM Starogard Gdański

Starogard Gd. Najpewniej już za dwa lata pierwsi najemcy będą mogli wprowadzić się do tanich mieszkań na wynajem. Lokale, które mają powstać w ramach rządowego programu, usytuowane będą na ulicy Zachodniej w Starogardzie Gdańskim.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Mieszkania Plus. Dla kogo, gdzie i za ile?

 2016-10-24 11:49 
UM Starogard Gdański

UM Starogard Gdański

Starogard Gd. Najpewniej już za dwa lata pierwsi najemcy będą mogli wprowadzić się do tanich mieszkań na wynajem. Lokale, które mają powstać w ramach rządowego programu, usytuowane będą na ulicy Zachodniej w Starogardzie Gdańskim.

„Mieszkanie Plus” to rządowy program, który ma umożliwić wynajęcie własnego mieszkania mniej zamożnym Polakom. W ramach powyższego przedsięwzięcia mają powstać mieszkania, w których czynsz będzie wynosić od 10 do 20 złotych za metr kwadratowy.

Starogard i Pelplin

Jednym z pierwszych miast, w których mają powstać tanie mieszkania na wynajem, jest Starogard Gdański. Prezydent miasta podpisał już z państwową spółką BGK Nieruchomości list intencyjny w sprawie przystąpienia do rządowego programu. Oznacza to, że zarówno rząd, jak i władze Starogardu, są zainteresowane przygotowaniem, a potem budową w mieście tanich mieszkań na wynajem. Na Pomorzu podobne działania mają być realizowane również w Pelplinie.


- Zgłosiliśmy do programu Mieszkanie Plus przygotowane grunty pod zabudowę – mówi Janusz Stankowiak, prezydent Starogardu Gd. – Chcemy zatrzymać w Starogardzie przeciętnie zarabiające rodziny z dziećmi, bo to one tworzą dobrobyt miasta i dzięki nim miasto się rozwija. Mają tu pracę, dobrą opiekę i edukację dla dzieci, ciekawe możliwości spędzania wolnego czasu, ale brakuje dla nich taniego dachu nad głową.

Warunkiem są grunty

Lokale w ramach programu Mieszkanie Plus mają powstać w pobliżu „berlinki”, przy wylocie drogi krajowej na Zblewo i Chojnice. To trzy hektary uzbrojonych terenów. Jeśli analizy ekonomiczne i prawne wypadną pomyślnie, pierwsze sto mieszkań powstanie już w 2018 roku. Docelowo w ramach programu Mieszkanie Plus ma ich być w Starogardzie 250.


- Warunkiem przystąpienia do programu są grunty, które powinny być atrakcyjnie położone, dobrze skomunikowane i mieć doprowadzone wszystkie media – mówił w Pelplinie podczas uroczystości podpisania listów intencyjnych Kazimierz Smoliński, wiceminister infrastruktury i budownictwa. – Już teraz w całym kraju chcemy podpisać umowy na sześć tysięcy mieszkań, z tego w Starogardzie – na 250, a w Pelplinie 160.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (1)

Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Metropolia.info nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.

Dodaj opinię
dc

ocena: -67%

2016-10-30 20:35:43
Bloki na zachodniej. Wśród domków jednorodzinnych? Gratuluję mieszkańcom domów :(

oceń komentarz

Daj plusaDaj minusa

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu