Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Miliony dla młodzieży w zasięgu ręki

46 mln zł z funduszy europejskich dla pomorskiej młodzieży jest już do wzięcia!

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Miliony dla młodzieży w zasięgu ręki

 2015-03-09 10:42 

46 mln zł z funduszy europejskich dla pomorskiej młodzieży jest już do wzięcia!

Samorząd województwa pomorskiego rozpoczął nabór wniosków na realizację projektów kierowanych do młodzieży w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Jako pierwsze, po środki z funduszy europejskich na edukację, rozwój zawodowy i wsparcie mobilności młodych mieszkańców regionu, mogą starać się powiatowe urzędy pracy z województwa pomorskiego.

 

- Nowy program Wiedza Edukacja Rozwój stwarza ogromne szanse dla pomorskiej młodzieży rozpoczynającej karierę zawodową. Zapewni im możliwość dalszego kształcenia, przyuczenia do zawodu lub stażu. Pozwoli zdobyć nowe umiejętności zawodowe zgodne z potrzebami lokalnych pracodawców, a w efekcie ułatwi dostęp do sprawdzonych ofert pracy – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

 

Powiatowe urzędy pracy z województwa pomorskiego będą mogły składać wnioski do 17 marca 2015 w siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku. Zaplanowane działania będą kierowane do bezrobotnej młodzieży z Pomorza w wieku od 18 do 29 roku życia – bezrobotnych, biernych zawodowo, poszukujących pracy. W ramach projektów będą oferowane różne formy pomocy młodzieży, w tym: szkolenia, staże, dotacje na podjęcie działalności gospodarczej, a także bony stażowe, szkoleniowe i na zasiedlenie (bony to gwarancja skierowania bezrobotnego na wskazane przez niego szkolenie lub staż, a także jednorazowe dofinansowanie kosztów związanych ze zmianą miejsca zamieszkania). Młodzież, która zgłosi chęć udziału w projekcie w ciągu czterech miesięcy od dnia zarejestrowania w powiatowym urzędzie pracy bądź przystąpieniu do projektu otrzyma ofertę zatrudnienia, dalszego kształcenia, przyuczenia do zawodu lub stażu.

Więcej informacji o naborze projektów dla powiatowych urzędów pracy tu:
http://www.wup.gdansk.pl/europejski_fundusz_spoleczny/artykul/po-wer-1-1-1-ogloszenie-o-naborze-wnioskow-o-dofinansowanie-projektow-pozakonkursowych-w-2015-r.html

Oprócz powiatowych urzędów pracy działania oferujące pomoc młodym mieszkańcom regionu będą też realizowały niepubliczne instytucje rynku pracy. Ogłoszenie pierwszych konkursów planowane jest jeszcze w tym roku.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu