Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Miody wpisane na listę

warmia.mazury.pl

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wpisał na Listę Produktów Tradycyjnych Miody Ziemi Oleckiej. Mogą się nim posługiwać producenci miodu z terenu czterech gmin: Olecko, Kowale Oleckie, Świętajno i Wieliczki.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Miody wpisane na listę

 2016-07-07 18:00 
warmia.mazury.pl

warmia.mazury.pl

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wpisał na Listę Produktów Tradycyjnych Miody Ziemi Oleckiej. Mogą się nim posługiwać producenci miodu z terenu czterech gmin: Olecko, Kowale Oleckie, Świętajno i Wieliczki.

Ziemia olecka należy do tych nielicznych zakątków kraju, które łączą w sobie niezwykłe piękno krajobrazu ze świeżością terenów niezniszczonych przez człowieka. Jej atutami są: wspaniały mikroklimat, duże obszary wodne i leśne, bogactwo zwierzyny i ptactwa, różnorodność szaty roślinnej. Występuje tu wiele gatunków i zbiorowisk roślinnych uznawanych za rzadkie lub zagrożone wyginięciem, stanowiące bazę pożytkową dla pszczół. To szczególnie cenne, zwłaszcza, że w okolicy umiejscowionych jest wiele pasiek pozyskujących różne rodzaje miodów. Część z nich to wielopokoleniowe pasieki rodzinne. Dzięki temu kontynuowane są rodzime tradycje i podtrzymywany wspaniały zawód. Miody pozyskiwane są w sposób tradycyjny, wiosną miód rzepakowy, później lipowy, gryczany, leśny i wielokwiatowy.

29 czerwca 2016 roku Miody Ziemi Oleckiej uzyskały wpis na prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Listę Produktów Tradycyjnych. Spróbować oleckich miodów będzie można podczas kiermaszów i konkursów odbywających w ramach kalendarza imprez regionalnych promujących żywność naturalną, tradycyjną, lokalną i regionalną województwa warmińsko-mazurskiego np. 9 lipca w Mikołajkach podczas Mazurskiego Festiwalu Rybnego „Rybkę na zdrowie”, 27 sierpnia w Olsztynie podczas Festiwalu Dziedzictwa Kulinarnego Warmii Mazur i Powiśla, czy też 10 września podczas Regionalnego Święta Miodu w Ełku.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Podobne wiadomości

Spotkaj się z ekspertami

2016-08-04, 09:00

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu