Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Mistrz z obywatelstwem

uw.olsztyn.pl

W poniedziałek 2 stycznia Polska zyskała mistrza Superligi Tenisa Stołowego. Wenliang Xu, znany na całym świecie pingpongista, otrzymał z rak wojewody warmińsko-mazurskiego polskie obywatelstwo. Nowy polski obywatel nie krył wzruszenia.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Mistrz z obywatelstwem

 2017-01-03 09:00 
uw.olsztyn.pl

uw.olsztyn.pl

W poniedziałek 2 stycznia Polska zyskała mistrza Superligi Tenisa Stołowego. Wenliang Xu, znany na całym świecie pingpongista, otrzymał z rak wojewody warmińsko-mazurskiego polskie obywatelstwo. Nowy polski obywatel nie krył wzruszenia.

Wenliang Xu od dziesięciu lat mieszka i pracuje w Polsce. O tym, jakim poważaniem cieszy się jego praca, świadczy najlepiej fakt, że na uroczystość nadania mu obywatelstwa przyjechał do Olsztyna razem z nim jego pracodawca z firmy Decorglass z Działdowa.

- To dla mnie wielki zaszczyt. Jestem dumny z tego, że jestem już polskim obywatelem – powiedział po uroczystości Wenliang Xu.

Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, wręczając akt nadania obywatelstwa, przekazał też nowemu obywatelowi Rzeczpospolitej Polski egzemplarz polskiej konstytucji i flagę narodową. Nowy obywatel przyjął je z wyraźną dumą i szacunkiem.

- Sam kiedyś próbowałem gry w tenisa stołowego. Dlatego też tak bliskie są mi sukcesy, które w polskich barwach zdobywa nasz nowy obywatel – mówił Artur Chojecki.

Wenliang Xu podczas uroczystości u wojewody towarzyszyła jego małżonka Wenwen Liu. Ona również jest odnosząca sukcesy tenisistką stołową. Pytana o dalsze plany przez obecnych na uroczystości dziennikarzy Wewen Liu potwierdziła informację o tym, że sama też będzie starała się o polskie obywatelstwo.

Wenliang Xu rok temu zdobył wicemistrzostwo Polski w Superlidze Tenisa Stołowego. Chiński mistrz angażuje się też chętnie w pracę trenera, przekazując tajniki gry w tzw. ping-ponga młodym pokoleniom Polaków. Na co dzień pracuje w dziale handlowym firmy Dekorglass.

Weliang Xu urodził się 1988 roku w Shenyang w Chinach. Do Polski przyjechał w 2006 roku. Od czterech lat nieprzerwanie jest zawodnikiem Klubu Sportowego Dekorglass Działdowo. Trzy lata temu ożenił się i mieszka z żoną w Działdowie.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu