Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Modernizacja Sądu w Wejherowie

W Wejherowie trwa modernizacja budynku przy ulicy Reformatów z przeznaczeniem na potrzeby wejherowskiego Sądu Rejonowego.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Modernizacja Sądu w Wejherowie

 2013-03-21 08:00 

fot. DD

W Wejherowie trwa modernizacja budynku przy ulicy Reformatów z przeznaczeniem na potrzeby wejherowskiego Sądu Rejonowego.

Od samego początku w sprawę zaangażowany jest poseł ziemi pomorskiej Jerzy Budnik, który niedawno otrzymał najświeższe informacje z Sądu Apelacyjnego w Gdańsku o modernizacji. Jak wyjaśnia podsekretarz stanu Ministra Sprawiedliwości Michał Królikowski,

zakres robót przystosowawczych w zakupionym budynku przy ulicy Reformatów 9 w Wejherowie, został zaplanowany przez Sąd Okręgowy w Gdańsku do realizacji w trzech etapach. Prace remontowe prowadzone od połowy 2011 roku są finansowane ze środków bieżących, planowanych przez Sąd Okręgowy w Gdańsku. Na początku 2012 roku została zakończona realizacja pierwszego etapu, obejmująca przystosowanie przyziemia i parteru budynku o powierzchni około 570 m kw dla potrzeb Wydziału Ksiąg Wieczystych.

- Aktualnie w trakcie realizacji jest drugi etap przystosowania budynku dla potrzeb Sądu, polegający na remoncie pierwszego piętra budynku – mówi Michał Królikowski. - Planowany termin zakończenia tego etapu to 31 lipca 2013 roku.

Po remoncie drugiego piętra Sąd Rejonowy w Wejherowie uzyska około 290 m kw powierzchni dla potrzeb Wydziału Cywilnego. Według uzyskanych informacji w bieżącym roku na kontynuację prac remontowych w budynku przy ulicy Reformatów 9 Sąd Okręgowy w Gdańsku zaplanował środki finansowe w wysokości około 1,3 mln złotych. Ostatni już trzeci etap modernizacji obejmować będzie przebudowę drugiego piętra budynku, położenie nowego dachu, wykonanie elewacji oraz zagospodarowanie terenu wraz z wymianą ogrodzenia.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-19 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu