Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Nagrody Prezydenta przyznane

elblag.eu

Poznaliśmy laureatów Nagród Prezydenta Elbląga za rok 2016. Jak co roku w wieczór Trzech Króli w Teatrze im. Aleksandra Sewruka odbył się Koncert Noworoczny, podczas którego Prezydent Witold Wróblewski wręczył nagrody za wybitne osiągnięcia w pracy na rzecz społeczności i rozwoju miasta.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Nagrody Prezydenta przyznane

 2017-01-09 13:00 
elblag.eu

elblag.eu

Poznaliśmy laureatów Nagród Prezydenta Elbląga za rok 2016. Jak co roku w wieczór Trzech Króli w Teatrze im. Aleksandra Sewruka odbył się Koncert Noworoczny, podczas którego Prezydent Witold Wróblewski wręczył nagrody za wybitne osiągnięcia w pracy na rzecz społeczności i rozwoju miasta.

- To już tradycja, że w wieczór Trzech Króli spotykamy się, aby wręczyć Nagrody Prezydenta. Od ponad ćwierć wieku otrzymują je osoby i instytucje, które w sposób szczególny zasłużyły się dla naszego Elbląga – mówił podczas koncertu prezydent Witold Wróblewski.

Nagrody Prezydenta za rok 2016 przyznane zostały w 9 kategoriach.

W dziedzinie działalność oświatowa i pedagogiczna nagrodę otrzymała Agnieszka Jurewicz – dyrektor Zespołu szkół Ogólnokształcących nr 2. W kategorii działalność gospodarcza laureatem został Antoni Klecha – właściciel Przedsiębiorstwa Budownictwa Ogólnego Przemysłówka 03. Za działalność na rzecz ochrony środowiska wyróżniona została firma FLSmidth Maag Gear Sp. z o.o., specjalizująca się w produkcji i świadczeniu usług serwisowych, związanych z wytwarzaniem przekładni zębatych dla przemysłu ciężkiego i okrętowego.

W kategorii kultura i sztuka nagrodę otrzymała Biblioteka Elbląska, której zbiory wpisane zostały w skład narodowego zasobu bibliotecznego i która uzyskała status biblioteki naukowej. W dziedzinie służba zdrowia nagrodę otrzymał Mirosław Gorbaczewski – dyrektor Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II. Laureatem w kategorii opieka społeczna została Caritas Diecezji Elbląskiej, która od 1992 roku prowadzi działalność charytatywną na terenie miasta i regionu. Do Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpia Judo Elbląg, który jest między innymi organizatorem międzynarodowej imprezy - Judo Camp trafiła nagroda w kategorii sport i turystyka.

Dwie nagrody zostały przyznane również w kategorii Inne. Otrzymało ją Towarzystwo Polsko – Norweskie w Stavanger, które od lat współpracuje z Elblągiem, wspiera rodaków – w tym elblążan mieszkających w Norwegii oraz dba o krzewienie polskiej kultury i tradycji. Nagrodę specjalną w tej kategorii otrzymał natomiast Roman Korzeniowski, który od 2004 roku do końca 2016 był dyrektorem Browaru w Elblągu – jednej z największych i najbardziej rozpoznawalnych firm rynku lokalnego. Roman Korzeniowski jest 200 laureatem Nagrody Prezydenta Elbląga.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-19 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu