Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Nagrodzeni za odwagę

Prezydent Andrzej Malinowski wręcza Wektora Nadziei producentom filmu „Układ Zamknięty”

Nagrodę Wektora Nadziei otrzymał film „Układ Zamknięty” w reżyserii Ryszarda Bugajskiego i z Januszem Gajosem w roli głównej, do którego wiele scen było realizowanych w Gdyni. W kwietniu wchodzi na ekrany kin.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Nagrodzeni za odwagę

 2013-01-17 09:00 
Prezydent Andrzej Malinowski wręcza Wektora Nadziei producentom filmu „Układ Zamknięty”

Prezydent Andrzej Malinowski wręcza Wektora Nadziei producentom filmu „Układ Zamknięty”

( fot. Nordapress )

Nagrodę Wektora Nadziei otrzymał film „Układ Zamknięty” w reżyserii Ryszarda Bugajskiego i z Januszem Gajosem w roli głównej, do którego wiele scen było realizowanych w Gdyni. W kwietniu wchodzi na ekrany kin.

 

Wektory to najbardziej prestiżowe wyróżnienia dla przedstawicieli świata gospodarki, polityki, kultury i mediów. Przyznawane są od 11 lat.


– Wektory otrzymują najlepsi, którzy swoją działalnością w różnych dziedzinach gospodarki wskazują kierunki mogące być wzorem dla innych, wytyczają godne naśladowania metody postępowania i są autorami nowatorskich rozwiązań szczególnie cennych dla polskiej gospodarki i życia społecznego – zapewnia Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej.


Podczas tegorocznej gali wśród nagrodzonych znaleźli się twórcy filmu „Układ zamknięty” w reżyserii Ryszarda Bugajskiego.


- Za odwagę w dążeniu do przedstawienia prawdy o problemach, z którymi na co dzień zmagają się polscy przedsiębiorcy w starciu z bezwzględną machiną urzędniczą oraz za niezwykły upór, dzięki któremu realizacja filmu stała się możliwa – odczytano w laudacji przed przekazaniem Wektora Nadziei w ręce producentów, Olgi Bieniek i Mirosława Piepki (Filmicon Dom Filmowy Sc. z Gdańska – przyp. red.), który wspólnie z gdynianinem Michałem Pruskim napisał scenariusz obrazu, wchodzącego na początku kwietnia na ekrany kin.


- Film „Układ zamknięty” został w całości sfinansowany ze środków prywatnych. Pochodzą one między innymi od polskich przedsiębiorców, których przedstawiona w scenariuszu historia bardzo poruszyła i uznali, że taki obraz powinien powstać – mówi Piepka. - Głównym mecenasem filmu, dzięki któremu mógł zostać ukończony, jest Kasa Stefczyka. Pokazujemy naszą historię z pewnością bardzo niewygodny dla przedstawicieli władzy, urzędników skarbowych i prokuratorów.


Film, do którego wiele scen realizowanych było w Gdyni, opowiada jak we współczesnych nam czasach - bo akcja filmu przecież rozgrywa się zaledwie przed 8 laty – w majestacie prawa można skrzywdzić niewinnych ludzi, niszcząc dorobek ich życia i nie ponosząc jakichkolwiek konsekwencji.


Obok Janusza Gajosa – filmowego prokuratora Kostrzewy - w filmie zagrali m.in. Kazimierz Kaczor, Wojciech Żołądkowicz, Robert Olech, Przemysław Sadowski, Magdalena Kumorek, Monika Kwiatkowska, Beata Ścibakówna. Zdjęcia robił Piotr Sobociński jr. Scenografia - Aniko Kiss, kostiumy - Krzysztof Łoszewski, charakteryzacja - Izabela Karwacka. Producentem jest Filmicon Dom Filmowy Sc. z Gdańska, a koproducentami Arche sp. z o.o, Drop S.A., Środowisko i Innowacje Sp. z o.o., EDA COFFE LTD, HEMARPOL sp. z o.o, Orlex, Silesian Catalysts Sp. z o.o., Schach-Matt GMBH, POLCOPPER sp. z o.o oraz Apella S.A..

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu