Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Nauczyciele na lekcji nowoczesności

zsisiu.elblag.com.pl

Wiele mówi się o tym, że edukacja nie nadąża za zmieniającym się rynkiem pracy: metody nauczania są przestarzałe, a szkoły nie wykorzystują potencjału nowych technologii. Nauczyciele z Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu postanowili zmierzyć się z tymi twierdzeniami.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Nauczyciele na lekcji nowoczesności

 2017-02-10 13:00 
zsisiu.elblag.com.pl

zsisiu.elblag.com.pl

Wiele mówi się o tym, że edukacja nie nadąża za zmieniającym się rynkiem pracy: metody nauczania są przestarzałe, a szkoły nie wykorzystują potencjału nowych technologii. Nauczyciele z Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu postanowili zmierzyć się z tymi twierdzeniami.

Pracownicy elbląskiej placówki w czasie siedmiodniowych warsztatów wraz z nauczycielami z czterech innych krajów UE dowiedzieli się, jak skutecznie uczyć, wykorzystując technologie informacyjno-komunikacyjne (ICT). Kurs odbył się w ramach prowadzonego przez szkołę projektu „Edukacja przyszłości - technologia, wiedza, doświadczenie”.

- Laptopy, tablety, no i przede wszystkim smartfony, to teraz główne narzędzia pracy naszych uczniów. Wystarczy na nich popatrzeć. Telefony są przedłużeniem ich rąk - żartuje Jerzy Pędzisz, nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZSIŚiU. - My mieliśmy grube tomy encyklopedii w bibliotece, oni mają Wikipedię. My przepisywaliśmy notatki z zeszytów kolegów, oni dzielą się notatkami w przestrzeni internetu. Jeśli chcemy zainteresować nauką młodzież, musimy nauczyć się pracować z wykorzystaniem nowych technologii - dodaje.

Kurs "ICT - Learning by doing", który jest częścią Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, odbył się w Sewilli i oprócz nauczycieli z Elbląga wzięli w nim udział także przedstawiciele szkół z Hiszpanii, Turcji, Macedonii i Włoch. Uczestnicy podczas siedmiodniowych warsztatów dzielili się swoim doświadczeniem i stosowanymi w ich krajach metodami nauczania. Dowiedzieli się, czym są chmury danych i jak z nich korzystać, jak synchronizować dane pomiędzy różnymi urządzeniami, w jaki sposób tworzyć interaktywne materiały edukacyjne i jak pracować na współdzielonych dokumentach. Każdy etap szkolenia kończył się zajęciami praktycznymi podczas, których uczestnicy stosowali teorię w praktyce.

- Nie zdawałam sobie sprawy, jak dużo do zaoferowania mają aplikacje mobilne. Do tej pory kojarzyły mi się wyłącznie z grami czy portalami społecznościowymi, ale teraz widzę, że można je z powodzeniem zastosować w edukacji młodzieży - mówi Jolanta Iwańczuk, pedagog szkolny w ZSIŚiU. - Dobór właściwych aplikacji do zadań przewidzianych w naszym programie nauczania będzie z pewnością dużym wyzwaniem, ale przyniesie też duże korzyści zarówno dla nas, jak i naszych uczniów. Zajęcia staną się dużo ciekawsze i bardziej angażujące młodzież - podsumowuje.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu