Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Nieznaczny wzrost sprzedaży

fot. Deere

W listopadzie bieżącego roku sprzedaż ciągników nieznacznie wzrosła w porównaniu z poprzednim miesiącem. Listopad zakończył się rejestracją 518 nowych ciągników rolniczych – to 19% więcej niż w październiku. Mimo miesięcznego wzrostu, utrzymuje się tendencja spadkowa w porównaniu z rokiem 2015 – informuje agencja Martin & Jacob monitorująca rynek rolniczy.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Nieznaczny wzrost sprzedaży

 2016-12-23 09:43 

W listopadzie bieżącego roku sprzedaż ciągników nieznacznie wzrosła w porównaniu z poprzednim miesiącem. Listopad zakończył się rejestracją 518 nowych ciągników rolniczych – to 19% więcej niż w październiku. Mimo miesięcznego wzrostu, utrzymuje się tendencja spadkowa w porównaniu z rokiem 2015 – informuje agencja Martin & Jacob monitorująca rynek rolniczy.

fot. Deere

W okresie od stycznia do listopada 2015 r. zarejestrowano w Polsce 11 047 nowych traktorów. Jest to wynik o 31% (3405 szt.) gorszy niż w analogicznym okresie br. W samym listopadzie liczba rejestracji była o 15% niższa niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku.

Nie czas jeszcze na końcowe podsumowanie tegorocznych wyników sprzedaży, ale da się już wyczuć ponure nastroje wśród producentów i dystrybutorów. Co prawda w listopadzie sprzedaż nowych traktorów nieznacznie wzrosła, jednak jest to marne pocieszenie. Ostatnie lata przyzwyczaiły nas do wyników dwukrotnie wyższych… Czas o tym jak najszybciej zapomnieć i dostosować się do nowej rzeczywistości – mówi Mariusz Chrobot z firmy Martin & Jacob.


Czesi wysuwają się na prowadzenie

Na pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży wysunął się czeski Zetor, który awansował z miejsca drugiego, które zajmował w październiku. Tym samym producent zza naszej południowej granicy wyprzedził październikowego lidera – markę John Deere, która tym razem zamyka podium.
Zetor odnotował miesięczny wzrost sprzedaży na poziomie 52%, co przełożyło się na 91 zarejestrowanych maszyn. Na drugim miejscu ex aequo uplasowały się marki Deutz-Fahr oraz Ursus, osiągając po 60 rejestracji. Wynik ten oznacza dla niemieckiego producenta 43% wzrost sprzedaży w ujęciu miesięcznym, podczas gdy dla marki Ursus jest to wzrost o 40%. Jak już wspomnieliśmy, trzecia pod względem rejestracji w omawianym okresie była marka John Deere. Na nowe zielono-żółte traktory zdecydowało się 51 nabywców – była to jednak ilość o 48% mniejsza niż przed miesiącem.


Oferta Ursusa przekonuje nabywców


Modelem cieszącym się największą popularnością w listopadzie był Ursus C380, zarejestrowano bowiem 24 nowe ciągniki tego typu. Jest to ilość o 9% większa niż w poprzednim miesiącu. Na miejscu drugim pod względem popularności uplasował się Deutz-Fahr Agrolux 410 – w omawianym okresie zarejestrowano 23 egzemplarze tego ciągnika rolniczego, a więc o 187% więcej niż w październiku. Trzecim najchętniej wybieranym ciągnikiem rolniczym był inny z modeli Ursusa – C382. W listopadzie 2016 r. do klientów wyjechało 17 ciągników z takim oznaczeniem – czyli o 70% więcej niż przed miesiącem.


Rotacja w województwach


Najwięcej rejestracji ciągników rolniczych odnotowano w woj. mazowieckim – 111 nowych traktorów, a więc o 63% więcej niż w październiku, to listopadowy wynik Mazowszan. Wzrost ten pozwolił utrzymać Mazowszu pozycję lidera. Druga pozycja w klasyfikacji województw przypadła Wielkopolsce, gdzie w listopadzie zarejestrowano 69 ciągników rolniczych – 15% więcej niż przed miesiącem. Przysłowiowe pudło, z wynikiem 41 sztuk, zamknęło Podlasie. Dla tego regionu oznacza to wzrost sprzedaży o 147% w stosunku do października.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2012-19 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu