Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Nowa gdyńska marina

160 mln złotych to szacowany koszt powstania Nowej Mariny Gdyni.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Nowa gdyńska marina

 2015-04-17 12:35 
Dorota Korbutmoje artykuly

160 mln złotych to szacowany koszt powstania Nowej Mariny Gdyni.

Stronami porozumienia w tej sprawie są: Polski Związek Żeglarski, Nowa Marina Gdynia Spółka Akcyjna, Nowa Marina Gdynia Spółka Akcyjna Spółka Komandytowa, Yacht Klub Stal Gdynia, Jacht Klub Morski Gryf, Yacht Klub Polski Gdynia, a także Związek Harcerstwa Polskiego.

 

 

Projekt zakłada realizację przez Polski Związek Żeglarski, przy współudziale gdyńskich klubów żeglarskich oraz Związku Harcerstwa Polskiego, nowoczesnego kompleksu przy Nabrzeżu Beniowskiego. Podpisany dokument formalnie pozwala rozpocząć inwestycję, którą poprowadzi spółka Nowa Marina Gdynia. Według planów, do 2018 roku powstanie profesjonalne zaplecze dla uprawiania żeglarstwa oraz sportów wodnych.

 

 

Podpisanie porozumienia oznacza, że można przygotować biznesplan inwestycji, zadbać o finansowanie, czy uzyskać pozwolenie na budowę. Gdyńska Rada Miasta musi jeszcze uchwalić zmiany planu zagospodarowania przestrzennego dla tego miejsca. Realnie oznacza to, że budowa może rozpocząć się najwcześniej w styczniu lub lutym 2016 roku. Na początek konieczne będzie rozebranie dotychczasowych obiektów i przeprowadzka na około dwóch lat rezydentów mariny, do tymczasowych siedzib.

 

 

- Basen żeglarski i budynki do niego przylegające budzą najpiękniejsze i najważniejsze skojarzenia z naszym miastem, a jednocześnie są jednym z najczęściej prezentowanych fragmentów, ikoną Gdyni. Dlatego modernizacja tej przestrzeni jest dla nas niesłychanie ważna i cenna. Staje się to możliwe, mimo bardzo skomplikowanego stanu prawnego - tłumaczy Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

 

 

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (1)

Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Metropolia.info nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.

Dodaj opinię
Twój nick

ocena: -56%

2015-05-19 23:19:57
Zdjęcia jak za każdym razem świetne i jak zwykle nie mogę wyjść z powizdu. Mam tylko jedną małą uwagę a mianowicie tytuł tego posta, wkradła się tam mała literf3wka. Oczywiście to szczegf3ł i to co najważniejsze, jest tak jak powinno. Pozdrawiam

oceń komentarz

Daj plusaDaj minusa

© Copyright 2012-19 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu