Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Nowe inwestycje - tu się buduje!

Na Pomorzu chce się mieszkać – do takiej konkluzji można dojść, patrząc na nowe inwestycje deweloperskie, które jedna po drugiej wyrastają jak grzyby po deszczu.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Nowe inwestycje - tu się buduje!

 2015-05-22 14:39 
Dorota Korbutmoje artykuly

Na Pomorzu chce się mieszkać – do takiej konkluzji można dojść, patrząc na nowe inwestycje deweloperskie, które jedna po drugiej wyrastają jak grzyby po deszczu.

Pokusiliśmy się o sprawdzenie, gdzie w Trójmieście i okolicach powstały lub powstają nowe mieszkania.

Deweloper Semeko buduje osiedle Horyzonty Gdyni, kompleks AquaSfera w Redzie, kolejny etap osiedla Reda Park, inwestycję ul. Gdańska i najnowszy projekt Willowa w Redzie.

Na terenie Rumi Tambud do końca przyszłego roku zamierza oddać mieszkania w Kamienicy Katowickiej. Kamienica Gdyńska jest w budowie i ma być gotowa jeszcze w tym roku. W tym samym mieście Osiedle Królewskie wybudował JHM Development. Sprzedaż mieszkań trwa.

- Budujemy osiedle Przy Alejach w Gdańsku – mówi z kolei Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp. - Kupujących przyciąga atrakcyjna cena mieszkań i ich kompaktowy metraż. Nie bez znaczenia jest też zaufanie klientów do naszej firmy. We wszystkich inwestycjach oferujemy rachunki powiernicze.

 

Popularny południowy Gdańsk

 

Nowe osiedla w Gdańsku i Gdyni buduje m. in. Polnord.

- Klienci poszukujący mieszkań w wyjątkowych projektach, za które są gotowi zapłacić nieco wyższą cenę ze względu na dobrą lokalizację i jakość, znajdą duży wybór lokali w naszej ofercie – podkreśla Tomasz Sznajder, wiceprezes zarządu firmy Polnord. - Przykładem może być tu drugi etap inwestycji Brama Sopocka. Są w nim dostępne apartamenty trzy i czteropokojowe o metrażu od 68 do 89 m kw. Mamy także takie projekty, jak: Dwa Tarasy i Dwa Potoki w południowych dzielnicach Gdańska. Klienci doceniają wysoką jakość i zwracają uwagę na użycie wysokiej klasy materiałów, starannie zaprojektowaną zieleń, place zabaw, ławki do odpoczynku, bezpieczny i zadbany teren wokół osiedli, czy ogólnodostępne pomieszczenia na rowery i wózkownie. Dużym udogodnieniem są też elastyczne formy płatności.

 

Z wyższej i średniej półki

 

Na Pustkach Cisowskich w Gdyni Targo buduje osiedle Chabrowa. Kolejne etapy przewidziane są do końca przyszłego roku. W centrum miasta emocje budzi Baltiq Plaza, kompleks realizowany przez Moderna Investment. W planach firma ma m. in. projekt Nautikka (Gdynia Działki Leśne) i Victoria Residence (Sopot). Już gotowa jest inna inwestycja – Lighthouse. To prestiżowy, kameralny projekt o nietypowej architekturze nawiązującej do latarni morskiej. Stoi na nadmorskim wzgórzu Gdyni, zaledwie 500 metrów od Bulwaru Nadmorskiego. Oferuje 14 luksusowych apartamentów – po jednym na każde piętro.

Natomiast Wolne Miasto w Gdańsku to inwestycja ze średniego segmentu. Jednak mieszkania sprzedają się tu znakomicie.

- Od kilku miesięcy zauważamy znaczne ożywienie sprzedaży – potwierdza Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w Grupie Eco-Classic. - Wprowadziliśmy tu szereg rozwiązań, dzięki którym powstały zielone, przyjazne mieszkańcom enklawy. Zachowaliśmy np. istniejące drzewa owocowe.

 

Blisko uniwersytetu

 

Nowe Orłowo, wybudowane przez Invest Komfort stało się znakiem rozpoznawczym dzielnicy. Firma ma nowe inwestycje: na styku Gdańska i Sopotu do końca 2017 r. powstanie projekt Bursztynowa, trwa budowa osiedla Nadmorze w Gdańsku Brzeźnie.

Inpro stawia na Kwartał Uniwersytecki - osiedle położone w Gdańsku Przymorzu przy ul. Szczecińskiej. Składać się będzie z dwóch budynków trzy-, pięcio- i ośmiokondygnacyjnych. Osiedle zlokalizowane jest w odległości 900 m od Uniwersytetu Gdańskiego, 1,2 km od Olivia Business Centre oraz Alchemii. Natomiast w pobliżu powstaje również Albatross Towers firmy Robyg. To zespół pięciu wież zlokalizowanych w sąsiedztwie Uniwersytetu Gdańskiego i Centrum Biznesowego Oliwa.

 

Górą Przymorze!

 

Przymorze w ogóle staje się popularną lokalizacją.

- Naszą kolejną inwestycję o nazwie Idea zapowiedzieliśmy już podczas ostatnich targów mieszkaniowych w Gdańsku – powiedział Andrzej Przybek, dyrektor sprzedaży w Grupy Kapitałowej Euro Styl. - Osiedle powstanie na pograniczu Oliwy i Przymorza, pomiędzy ulicami Beniowskiego i Droszyńskiego, na terenie po Międzynarodowych Targach Gdańskich. Poza dobrą lokalizacją i rozwiniętą infrastrukturą, projekt wyróżniać będzie atrakcyjne zagospodarowanie otwartej przestrzeni publicznej. W jej tworzenie włączą się uznani artyści. Pragnęliśmy stworzyć tętniącą życiem, inspirującą przestrzeń, w której chce się być, nie ma miejsca na nudę, która wyzwalać będzie w ludziach to co najlepsze. W najbliższym czasie powstaną trzy pierwsze budynki, w których znajdą się mieszkania o powierzchni od 40 do 100 m kw. Planujemy wprowadzenie w Idei inteligentnego systemu sterowania urządzeniami i instalacjami w mieszkaniu, który będzie dostępny dla klientów w standardzie.

 

Na przedmieściach i w Pruszczu

 

Natomiast na razie największą popularnością w ofercie Euro Stylu cieszą się dwa sąsiadujące ze sobą osiedla: Osiedle Cytrusowe i Nowy Horyzont, zlokalizowane na obrzeżach gdańskich Łostowic i Borkowa. Klientów przyciąga atrakcyjna cena przy zachowaniu wysokiego standardu mieszkań, ale i wyjątkowa atmosfera tych osiedli.

- Nowy Horyzont dzięki bardzo bogatemu zapleczu usługowo-handlowemu jest swego rodzaju „małym miasteczkiem” - mówi Andrzej Przybek. - Na terenie osiedla znajdują się sklepy, przedszkole i różnego rodzaju placówki i punkty usługowe. Na styku osiedli funkcjonuje dobrze wyposażony klub fitness z gabinetem masażu i fizjoterapii, sale do gry w squasha, zadaszone korty tenisowe, a w tym roku powstanie także wielofunkcyjne boisko. Inwestycje tętnią życiem.

Dużym zainteresowaniem cieszy się także nasza pierwsza inwestycja poza Trójmiastem. Osiedle Młody Pruszcz położone w Pruszczu Gdańskim, oddalonym ok. 12 km od Gdańska, tworzą trzy dwupiętrowe budynki z windami i halami garażowymi.

 

Nowe projekty

 

- Klienci doceniają kameralny charakter osiedla, dobrą jakość zastosowanych materiałów oraz przemyślane układy mieszkań – konkluduje A. Przybek. - Jeszcze w tym roku w Pruszczu Gdańskim rozpoczniemy również budowę inwestycji Brama Żuław oraz nowego projektu usytuowanego w Gdyni na pograniczu dwóch dzielnic: Karwin i Dąbrowy.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (1)

Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Metropolia.info nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.

Dodaj opinię
Twój nick

ocena: -60%

2016-05-29 00:28:34
Please teach the rest of these internet hongalios how to write and research!

oceń komentarz

Daj plusaDaj minusa

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu